Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Grupas “Skyforger” koncerts Valmierā

Grupas “Skyforger” koncerts Valmierā

8.jūnijā plkst. 20.00 jaudīgi un vērienīgi vasaras koncertsezonu Valmieras estrādē atklās folkmetāla grupa “Skyforger”. Koncertā skanēs labi zināmas “Skyforger” dziesmas no visiem grupas albumiem.
Grupas sastāvā muzicē: Pēteris – balss, ģitāra, tautas instrumenti, karavīru balsis, Edgars “Zirgs” – bass, tautas instrumenti, karavīru balsis, Alvis – ģitāra, akustiskā ģitāra, karavīru balsis un Jānis – bungas, perkusijas.
“Skyforger” jeb latviski – “Debesu Kalējs” – izveidota 1995. gadā, kad trīs dalībnieki – Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas “Grindmaster Dead” nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei.
Grupas pastāvēšanas laikā izdoti septiņi albumi – “Kauja pie Saules”, “Latviešu strēlnieki”, “Pērkoņkalve”, “Zobena dziesma”, “Semigalls’ Warchant”, “Kurbads” un “Senprūsija”. 2017. gadā “Skyforger” piedalījās un grupas sarakstītā mūzika skanēja multimediālā metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls”, kas kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību. 2019. gadā “Kurbads. Ķēves dēls” jaunā kvalitātē vēlreiz atdzima Rīgā, Lucavsalā.
2022. gada vasarā Skyforger sadarbībā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki” publicē kopīgu dziesmu “Lec, eglīte” un pirmo reizi uzstājās pasaules lielākajā heavy metal festivālā “Wacken Open Air” Vācijā, bet koncertsezonu noslēdza 10. septembrī ar lielkoncertu atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē, kas bija vēsturiski pirmais smagā metāla pasākums jaunajās tribīnēs.
Šo 28 gadu laikā “Skyforger” ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku, gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa, kā arī ierindojas starp vadošajām grupām pasaulē pagan metal stila ietvaros.
Ieeja: pirmās 100 biļetes – 18 EUR, vēlāk – 20 EUR. 6., 7. un 8.jūnijā – 25 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un elektroniski www.bilesuparadize.lv .