Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Grupa “Baložu Pilni Pagalmi” pieskandinās Valmiermuižu

Grupa “Baložu Pilni Pagalmi” pieskandinās Valmiermuižu

Piektdien, 29. jūlijā, plkst. 21.00 Valmiermuižā aicina piedzīvot latviešu indīroka grupu "Baložu Pilni Pagalmi”. Koncertā būs klausāmi grupas veikumi no visiem daiļrades periodiem un dziesmas no albuma "Jauni iespaidi”, kuram nesen tika atzīmēta 20 gadu jubileja.

Piektdien, 29. jūlijā, plkst. 21.00 Valmiermuižā aicina piedzīvot latviešu indīroka grupu “Baložu Pilni Pagalmi”. Koncertā būs klausāmi grupas veikumi no visiem daiļrades periodiem un dziesmas no albuma “Jauni iespaidi”, kuram nesen tika atzīmēta 20 gadu jubileja.

Grupa “Baložu Pilni Pagalmi” dibināta 1994. gadā. Tas ir vairāku cilvēku radošs kolektīvs, kurā mūzikas un lielākās tekstu daļas autors ir Māris Šverns. Kaut arī grupas sastāvs vairākkārt mainījies, Šverns jau kopš grupas pirmsākumiem ir bijis tās līderis, taču dziesmu aranžēšanā dalību ņem visi. Savulaik “Baložu Pilni Pagalmi” mēģināja un ierakstus veica leģendārajā “Torņa” studijā, un ir viena no retajām “Torņa” grupām, kas vēl aktīvi muzicē – izdevuši 12 albumus. Šobrīd grupā spēlē Māris Šverns (balss, ģitāra, taustiņinstrumenti), Klāvs Lauls (basģitāra, taustiņinstrumenti) un Uldis Gedra (bungas).

Video dziesmai “Laba Daba” šeit.

Uldis Rudaks par grupu: “Māra Šverna grupai “Baložu Pilni Pagalmi” un arī viņa solodaiļradei ir savs noturīgs cienītāju loks, kas lēni paplašinās, nākot klāt jaunās paaudzes klausītājiem, – pats Māris ir viena gadagājuma ar pankgrupas “Inokentijs Mārpls” līderi Raimondu Lagimovu jeb Dambi, un abi kopā sāka muzicēt 80. gadu vidū. Nu jau krietnu laiku grupā “Baložu Pilni Pagalmi” ir par Māri Švernu un bundzinieku Uldi Gedru krietni jaunākais mūziķis Klāvs Lauls, kurš spēlē basģitāru un albuma “Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm” ierakstā – arī soloģitāru un sintezatorus, liekot lietā savu muzikalitāti un erudīciju augstvērtīgākajā mūsdienu populārajā mūzikā.”

Ieeja bez maksas. Pirms koncerta ir iespēja rezervēt galdiņu, zvanot pa tālruni +371 28664424 vai rakstot uz .

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmieras novada pašvaldība un Valmiermuižas alus darītava.

Informāciju sagatavoja:

Valmiermuižas kultūras biedrība