Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Fado dīvas Kukas Rosetas (Portugāle) koncerts

Fado dīvas Kukas Rosetas (Portugāle) koncerts

2024.gada februārī Latvijā ar trīs koncertiem atgriezīsies portugāļu jaunās fado paaudzes zvaigzne Kuka Roseta (Cuca Roseta). Fado tradīcija jau sen ir kļuvusi par Portugāles muzikālo vizītkarti, dvēseles mūzika, kas vēsta par skumjām un ilgošanos. Šo mūzikas žanru īpaši iemīļojuši ir arī Latvijas klausītāji.
Kuka Roseta ir viena no mūsdienu atzītākajām un pieprasītākajām portugāļu fado izpildītājām. Kuka Roseta nav tikai skaista balss. Viņas unikālais dziedāšanas veids liek publikai aizturēt elpu un aizskar dziļākās dvēseles stīgas. Pati dziedātāja stāsta, ka pārstāv jauno fado paaudzi. Šis fado vēsta par ilgām un melanholiju mazliet “priecīgākā” veidā. Portugāļu valodā ir pat īpašs jēdziens kā apzīmē šo dvēseles stāvokli – “saudades”.
Dziedātāja ir izdevusi septiņus studijas albumus. Debijas albumu “Cuca Roseta” producējis ievērojamais pasaules mūzikas producents Gustavo Santaolalla, kurš saņēmis Grammy un Oskara balvas. Nākamo albumu “Riu” producēja brazīļu meistars Nelsons Motta. Šī albuma panākumi bija milzīgi, un pavēra ceļu sadarbībai ar tādām leģendām kā Braienu Adamsu, Hulio Iglesiasu, Džavanu, Deividu Bisbalu, Horhi Dreksleru, Aivanu Linu un daudziem citiem.
Kuka ir koncertējusi uz visām nozīmīgākajām Portugāles skatuvēm, uzstājusies vairāk nekā 40 pasaules valstīs, dziedājusi Romas pāvestiem Benediktam XVI un Franciskam, Spānijas un Zviedrijas monarhiem. Arī Latvijā Kuka ieradīsies pēc turnejām Dienvidamerikā un Ķīnā.
Kuka Roseta ir izdevusi albumu “Amalia por Cuca Roseta”, kurā iedziedājusi portugāļu fado leģendas Amālijas Rodrigešas dziesmas savā versijā.
Albumā “Meu”, dziedātājā debitē ar sevām kompozīcijām. Šis albums ir izpelnījies milzīgu publikas mīlestību. Albums ir kā muzikāls ceļojums Portugāles mūzikas kultūrā, sākot no folkloras, beidzot ar džezu, fado un mūsdienu populāro mūziku.
Koncerti Latvijā norisināsies VEF Kultūras pilī 20. februārī, Valmieras Kultūras centrā 21. februārī un Ādažu Kultūras centrā 22. februārī.
Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Tuvojoties koncertiem, biļešu cenas tiks paaugstinātas.