Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Eiropas kausa posmos Valmierā startēs sportisti no 24 valstīm

Eiropas kausa posmos Valmierā startēs sportisti no 24 valstīm

BMX Valmierā

25. un 26. jūnijā gaidāmajās Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12. posma sacensībās Māra Štromberga trasē “Valmiera” uz starta izies sportisti no kopumā 24 valstīm. Dalību šajā vērienīgajā sporta notikumā pieteikuši ne tikai atlēti no Eiropas, bet arī no tādām tālām zemēm kā Kolumbijas un Argentīnas, savukārt pārliecinoši plašākā pārstāvniecība, protams, būs mājiniekiem – Latvijas godu pārstāvēs 200 dalībnieku.

Eiropas kausa abos posmos tiks noskaidroti uzvarētāji elites, junioru, U-23, krūzeru un Challange kategorijās, un, nenoliedzami, ar vislielāko interesi tiek gaidītas elites sacensības sieviešu un vīriešu konkurencē. Par favorīti tiek uzskatīta Nīderlandes izlases sportiste Laura Smuldersa, kura šobrīd ir viena no tituliem bagātākajām aktīvajām BMX riteņbraucējām. Viņas panākumu sarakstā ir arī uzvara 2019. gada Eiropas čempionātā, kas notika Māra Štromberga trasē “Valmiera”. Viņai konkurenci sola sastādīt Latvijas ātrākā sportiste, bijusī Valmieras augstas klases sasniegumu centra audzēkne Vineta Pētersone. Savukārt vīru konkurencē uz starta izies Francijas sportists Romjēns Majē, kurš pēc šosezon jau aizvadītajiem Eiropas kausa desmit posmiem kopvērtējumā ir līderpozīcijās. Taču ar mērķi uzvarēt uz Valmieru dosies arī viņa komandas biedrs Edijs Klertē, kurš tikai par astoņiem punktiem atpaliek no Majē un vismaz pagaidām ieņem otro pozīciju kopvērtējumā. Elites vīru ieskaitē uz starta izies arī mūsu Kristens Krīgers.

Ieejas biļešu cena vienas dienas apmeklējumam ir 5 eiro, un tās būs iespējams iegādāties sacensību norises vietā. Jāatzīmē, ka bērniem vecumā līdz 12 gadiem ieskaitot, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti ieeja sacensībās ir bez maksas. Eiropas BMX Kausa sacensības rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, Valmieras Olimpisko centru un klubu “MŠA/Valmieras puikas”.