Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Eiropas dienas svinības Vaidavas pagasta bibliotēkā

Eiropas dienas svinības Vaidavas pagasta bibliotēkā

Vaidavas pagasta bibliotēkā atzīmēs Eiropas dienu

9. maijā plkst. 10.00 Vaidavas pagasta bibliotēkā notiks Eiropas dienas svinības, kurās piedalīties aicināts ikviens interesents.

Pasākumā ar stāstījumu piedalīsies Inga Surgunte, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kultūras sektora vadītāja, kura iepazīstinās ar kultūras nozares lomu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā, iezīmējot gan pozitīvos rādītājus, gan klupšanas akmeņus. Meklējot atbildi uz jautājumu, kā kultūras institūcijām atrast savu lomu ilgtspējas dienaskārtībā, I. Surgunte dalīsies ar savu pieredzi darbā pie Eduarda Veidenbauma muzeja “Kalāči” projekta “Vairāk gaismas!”. Pasākuma dalībnieki būs aicināti dalīties ar savām pārdomām un pieredzi darbā ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem bibliotēkās un citās kultūras institūcijās. Prezentācijas ietvaros atsegs slāņus savdabīgam, bet ļoti ietilpīgam koceptam – topogrāfiskā poēzija.

Andrejs Panteļējevs, Atmodas laika politiķis un grāmatu autors, runās par grāmatām un lasīšanu kā vienu no Eiropas vērtībām. Savukārt Jānis Ķīnasts, Jaunā Eiropas Bauhaus vēstnieks, kopā ar pasākuma dalībniekiem meklēs atbildes uz jautājumiem – “Ko par demokrātiju māca dārzs?”, “Kā pilsēta kļūst par skolu un kāda tam visam saistība ar vietradi?”.

Inguna Dukure, Vaidavas pagasta bibliotēkas vadītāja, pastāstīs par Eiropas Kultūras fonda projektu “The Europe Challenge 2022”, kurā Vaidavas pagasta bibliotēka kopā ar Rencēnu pagasta 2. bibliotēku un Vecates pagasta bibliotēku piedalījās ar bibliotēkas konceptu – bibliotēka kā terapija “Stiprini sevi – stiprini pasauli”, kas izpelnījās atzinību un maijā tiks prezentēts vienā no reprezentablākajiem bibliotēku festivāliem “Next Library” Dānijā, Ārhusā, kur tiksies bibliotēku un kultūras darbinieki no visas pasaules.

No plkst. 9.30 būs iespēja iegādāties izdevniecības “Virja” grāmatas. Sadarbībā ar Demokrātijas akadēmiju pasākuma izskaņā klātesošajiem būs iespēja izspēlēt “Demokrātijas bingo”.

Pasākumu organizē Vaidavas pagasta bibliotēka Eiropas Kultūras fonda finansētā projekta “The Europe Challenge 2022” ietvaros.

Dalība pasākumā bez maksas.