Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / DENISS PASHKEVICH TRIO

DENISS PASHKEVICH TRIO

29. martā 19.00 džeza, elektro-akustiskās un brīvas mūzikas festivāla “JAZZ ROOM FEST ’24” ietvaros Akustikā viesosies unikāls mūziķu TRIO: DENISS PASHKEVICH (tenorsaksofons, elektronika), KASPARS ROLŠTEINS (el. bass un elektronika), ARKĀDIJS GOTESMANS (sitamie instrumenti).

Savā ziņā šī būs ir nebijusi sadarbība — trio, kas pārraksta džeza noteikumus. Viņu avangarda un trokšņu improvizācijas ir vairāk nekā performances; tā ir filozofija kustībā. Šie mākslinieki pārdefinē “izcilību”, veidojot pieredzi, kas ir ne tikai mūzika, bet ceļojums pa radošuma dzīlēm un skaņas ainavām. Sagatavojieties kam negaidītam, kur vienkāršība satiekas ar virtuozitāti, un avangards kļūst par jauno standartu.

Koncertu iesilda – “rising artist” trompetists Harijs Ločmelis ar vidusslaiku gregorisko mūziku kombinācijā ar modulāro sintēzi un brīvām trompetes improvizācijām.

Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem -saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Deniss ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā. Denisa Paškeviča vadībā Latvijā tiek īstenots starptautisks džeza, avangarda un elktro-akustiskas mūzikas festivāls “JAZZ ROOM FEST”. Ar šo festivālu Deniss Paškevičs godina džeza mūzikas tradīciju un tās nozīmību Latvijā, un ārpus tās robežām, stiprina Latvijas džeza tradīcijas saknes un virza jaunās paaudzes džeza mūziķus spožai attīstībai.

Festivāls tiek paredzēts norisei Latvijas reģionos, lai augstvērtīga kultūra aptvertu maksimāli lielu interesentu loku un nestu kultūru, kur tā ir visvairāk nepieciešama. Kā arī piesaistot šos mūziķus visaptveroši Latvijas skatuvei, tiek celts Latvijas un Latvijas pilsētu vārds un nozīmība pasaules kultūras kontekstā.

Biļete: 20 eiro Akustikā vai https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/137915