Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Copmaņu svētki Gaujmalā

Copmaņu svētki Gaujmalā

Copmaņu svētki

1.maijā plkst.12.00 Valmieras novada Plāņu pagastā, “Pulku” Gaujmalā notiks spiningošanas sezonas atklāšanas pasākums “Copmaņu svētki”.

Copmaņu svētki Gaujmalā
2024. gada 1. maijā
No pulksten 12.00 – 16.00 Valmieras novada Plāņu pagasta “Pulku” Gaujmalā
Organizē: biedrība “Iedvesmas mežs” sadarbībā ar biedrību “Atklāj sevi”. Ar mērķi aizraujošā, izglītojošā un jauniem iespaidiem bagātīgā veidā veicināt bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanu dabā un saturīgas atpūtas piepildītu ģimeņu kopābūšanu.

Programmā:
Ierašanās no pulksten 11.30
Pasākuma svinīgā atklāšana – uzrunu saka Hugo Goldmans (5), kurš makšķerē visu mūžu un kura lielākais loms līdz šim ir 1kg smags rudulis.
Pasaules čempionāta makšķerēšanā sudraba godalgas ieguvēja, spiningošanas un zemledus makšķerēšanas profesionāļa un trenera Kārļa Goldmana uzruna, pastāstīšana par savu starptautisko makšķernieka pieredzi, dalību čempionātos un informēšana par īpašajiem viesiem, Copmaņu svētkos pieejamajām aktivitātēm, kā arī drošības pie ūdens pamatpunktu izklāsts.
Aktivitātes, šķēršļu, virvju uzdevumi, stafetes krastmalas mežā ar biedrību “Atklāj sevi” – visa pasākuma norises laikā
Izstādes “Zemūdens pasaule” darbu zīmēšana ar guaša krāsām uz lielizmēra kartoņa apaļiem šķīvjiem un gleznu izvietošana pasākuma norises vietā
3 āķīgi jautājumi no Māra Oltes (+ balvas)
Kārlis Goldmans ar žiperīgo dēlu Hugo izrāda un izstāsta, kas un kāpēc atrodas makšķernieka kastē (somā) un pēc tam aicina uz makšķerēšanas paraugdemonstrējumiem.
Viktorīna ar kokā sakārtiem jautājumiem par Gauju un tajā mītošajām zivīm sadarbībā ar Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrību (+ balvas)
Ingmāra LĪDAKAS uzstāšanās: stāstīs par savu dzīvi ar LĪDAKAS uzvārdu, publiski degustēs LĪDAKAS kotleti, pastāstīs par makšķernieku grēkiem, nezinot traucējot putnus, izklāstīs interesantu informāciju par upes gliemenēm, kas liecina par ūdens nepiesārņotību, bet senajiem latviešiem bija kā vietējās austeres utml.
Īpašais pārsteigums no ilggadēja makšķerēšanas entuziasta, grupas “Credo” solista Gunta VEITA
2x 30 min grupas “Apvedceļš” solista Jāņa Krūmiņa uzstāšanās
Ticējumi par makšķerēšanu un lomu – vienu daļu nolasa, otra jāatmin (+ saldas veicināšanas balvas) – vada Kārlis un Hugo
Loterija “Lielais loms” (balvas laukuma centrā sakrautas laivā) – vada bokseris un dabas mīļotājs Kristaps ZUTIS (2 daļās)
Gada zivs ASARA pagatavošana pēc īpašas receptes vietējā mednieka un makšķernieka, z/s “Laidavas” saimnieka Jāņa ENCES vadībā. Iespējams, pievienosies arī kāds sabiedrībā zināms viesis. Pavāršovs dabā (galaproduktu kāds no apmeklētājiem ar ģimeni saņems loterijas vai viktorīnas balvā).
Kādreizējais tieslietu ministrs, tagad Trikātas iedzīvotājs Dzintars Rasnačs, kurš ir kaismīgs makšķernieks, dalīsies savos piedzīvojumu stāstos (apm. 10-15 min.)
Stafete bērniem ar pārvietošanos garajos makšķernieku brienamajos zābakos (+ balvas)
Stafete vecākiem – lecot, ripojot vai citādi pārvietojoties uz priekšu, atrodoties guļammaisos (2 krāsu komandas)
Līdzpaņemto desiņu cepšana ar kārklu iesmiem uz ugunskuriem
Tēja, kafija, uz ugunskura gatavota zivs zupa (pusdienas visiem)
Patiesība vai risks? Atbildes uz jautājumiem vai izaicinājums nodemonstrēt: jautrs konkurss dāmām par vīru – makšķernieku paradumiem ar sievišķīgām balvām (šogad no Latvijas rotu zīmola “Upes pērles”)

Pasākumu “Copmaņu svētki Gaujmalā” atbalsta
Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība
Makšķerēšanas entuziasti un popularizētāj
Alex Crazy Fisherman jeb Krists Spēlmanis
Jānis Trekteris

IEEJA PAR ZIEDOJUMIEM