Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Baltijas kauss vindsērfingā 2024

Baltijas kauss vindsērfingā 2024

Baltijas kauss vindērsfingā

Arī šogad labākie Baltijas vējadēļu burātāji tiksies Burtniekos, lai 8. un 9. jūnijā Baltijas kausa sacensību ietvaros, Burtnieku ezera viļņos un vējā, noskaidrotu otrā posma labākos burātājus visās vecuma grupās, četrās dažādās vindsērfinga klasēs: IQFoil, Techno 293, Formula Foil un Raceboard.

Šovasar jau septīto gadu pēc kārtas Baltijas kausa karavāna iegriežās un divas dienas paliek Burtniekos, lai pēc tam augustā turpinātu ceļu uz Liepāju un Septembrī uz Tallinu, kur šogad norisināsies Baltijas kausa fināls. Pirmais posms šogad notiek Lietuvā, Plateliai. 

Baltijas kauss ir lielākās vindsērfinga sacensības Baltijā, kas tradicionāli pulcē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākos vindsērfinga burātājus, kā arī ciemiņus no tuvākajām kaimiņvalstīm (Somijas, Polijas), un sacensības vairāku posmu formātā notiek visās trijās Baltijas valstīs. 

Šogad sacensības notiek šados datumos un norises vietās:

  • Pirmais posms: 25.-26. maijs, PLATELIAI / LIETUVA
  • Otrais posms: 8.-9. jūnijs, BURTNIEKI / LATVIJA
  • Trešais posms: 22.-25. augusts, LIEPĀJA / LATVIJA
  • Fināls: 7.-8. septembris, TALLINA / IGAUNIJA

Sacensības Burtniekos organizē biedrība “Ezerkrasts AZ” (Vidzemes Laivas) sadarbībā ar Latvijas Vindsērfinga asociāciju, Latvijas Burāšanas savienību un ar Valmieras novada finansiālu atbalstu. Tiem, kuri nav pazīstami ar burāšanu un nezina, kā notiek burāšanas sacensības – sacensību būtība ir sekojoša: sportisti startē gaitā jeb kustībā, esot kopīgā startā pēc signāla un šķērsojot iedomātu līniju starp tiesneša laivu un boju. Viņu uzdevums ir pēc starta signāla iespējami ātri izbraukt tiesnešu izlikto distanci, kuru arī iezīmē bojas. Distances izbraukšanas shēmu tiesneši publicē īsi pirms starta. Svarīgi precīzi paņemt startu, nepārbraukt starta līniju ātrāk kā atļauts un arī nenokavēt to. Uzvar tas, kurš vislabāk paņem startu, spēj noturēt vislielāko ātrumu visā distances garumā un precīzi, bez kļūdām, un ar minimālu ātruma zudumu spēj manevrēt, veikt pagriezienus un apbraukt jeb “apņemt” distanci iezīmējošās bojas pareizā secībā. Izklausās vienkārši, bet praksē tas ir krietni sarežģītāk! Vējš, viļņi, konkurenti, inventāra izvēle un regulējums, fiziskā kondīcija, reakcija un burāšanas tehnika,  tas viss un vēl virkne citu faktoru iespaido sportista sniegumu distancē un veido gala rezultātu! 

Par sacensībām Burtniekos. Sacensību sākums Burtniekos, centra laivu kanālam piegulošajā teritorijā, būs sestdien 8. jūnijā plkst.12.00 un svētdien, 9. jūnijā, plkst.11.00! Visi laipni aicināti vērot sacensības klātienē! Ņemam vērā, ka darbība norisinās pietiekami tālu no krasta, tādēļ labs binoklis būs noderīgs palīgs! Svētdien 9. jūnijā būs ekskluzīva iespēja iebraukt Burtnieka ezerā ar kuģīti “Made-Marija”, kas par nelielu samaksu būs gatavs izvizināt interesentus, kuri gribēs paskatīties uz sportistu startiem no tuvas distances! Kuģītis kursēs ar pusstundas intervālu. Abas dienas būs pieejama piepūšamā atrakcija bērniem, būs garšīgie burgeri, uzkodas un dzērieni no “Bosa Burgers”, kā arī muzikālais pavadījums no “Bufs-RR”! Lūgums ņemt vērā, ka laivu kustība kanālā un piekļūšana Burtnieku centra laivu kanālam šajās dienās var būt ierobežota! Pateicamies par sapratni. 

Protams, burāšanas sacensības ir atkarīgas ne tikai no organizatoru prasmes un iespējām, bet jo īpaši no dabas spēku labvēlības – no vēja! Ja vēja nav, vai tas nav pietiekoši stiprs, tad nekas neatliek, kā palikt krastā un cerēt, ka tas tomēr iepūtīs! Sekojam laika prognozei un tiekamies Burtniekos! Cerot uz labu ceļavēju!