Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Laikmetīgs mūzikls “Balss no beletāžas”

Laikmetīgs mūzikls “Balss no beletāžas”

balss no beletazas

Ar izrādēm Mellužos, Siguldā, Rīgā un Matīšos pirmizrādi augusta nogalē piedzīvos laikmetīgs oriģinālmūzikls “Balss no beletāžas” – formas un satura ziņā nebijis notikums Latvijas skatuves mākslā.
Iestudējums “Balss no beletāžas” ar apakšvirsrakstu “Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības” ir starpdisciplinārs detektīvs, kurā satiekas laikmetīgās dejas, akadēmiskās, eksperimentālās mūzikas un vizuālo mākslu pārstāvji, lai caur mūziku, kustību un verbālu dialogu kopīgi risinātu jautājumus par sievietes balsi tiešā un pārnestā nozīmē. Angļu sufražiste Emīlija Deivisone, latviešu komponiste Felicita Tomsone un lugas “Pūt, vējiņi!” protagoniste Barba izrādē kļūst par arhetipiskiem tēliem, kas palīdz atklāt mūsdienās joprojām aktuālo dzimumu vienlīdzības problemātikuIzrādes vēstījumā mūsdienu informācijas telpā klejojoši viedokļi, zinātniski un pseidozinātniski apgalvojumi savijas ar arhīvu protokolu tekstiem, seniem avīžrakstiem un Raiņa lugas fragmentiem. Vienlaikus jaundarbs reflektē par mūzikla žanra noteikumiem un meklē tā attīstības virzienus, kā muzikālā, tā horeogrāfiskā izpratnē.
Iestudējumu veido novatorisku, bet jau atzinību guvušu mākslinieku komanda. Horeogrāfija un izpildījums: Inta Balode, Agate Bankava, un Agnese Bordjukova. Dramaturģija: Maija Treile un horeogrāfes. Scenogrāfija un kostīmi: Elīna Valdmane. Mūzika: Platons Buravickis. Izrāde piedalās mūziķi Anna Gāgane (klarnete), Aigars Raumanis (saksofons), Kārlis Rērihs (mežrags), Laura Grecka (mecosoprāns) un Monta Martinsone (soprāns).

Mūzikla “Balss no beletāžas” pirmizrāžu programma:

24. augustā plkst. 18.00 Mellužu estrādes parkā.

25. augustā plkst. 19.00 kultūras centra “Siguldas devons” pagalmā (Pils iela 10, Sigulda).

26. augustā plkst. 21.00 dzīves kvalitātes dizaina institūta “Viskaļi” koncertzālē (Viskaļu iela 36, Rīga).

27. augustā plkst. 20.00 Matīšu estrādē. Ieeja bez maksas jauktai publikai.

Producē biedrība “LAUKKU”.
Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas “Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai” ietvaros, Jūrmalas pašvaldība, Siguldas novada pašvaldība, dzīves kvalitātes dizaina institūts “Viskaļi”, Valmieras novada pašvaldība, Matīšu Tautas nams.

Papildu informācija:
Maija Treile
29631741