Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Atbalsta norise Ukrainai

Atbalsta norise Ukrainai

Aicinām uz atbalsta norisi Ukrainai

24.februārī apritēs divi gadi kopš Krievijas pilna apmēra agresijas kara Ukrainā sākuma. Pateicamies ikvienam, kurš sniedz dažāda veida palīdzību gan Valmieras novadā pašlaik dzīvojošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, gan ar ziedojumiem atbalstot kareivjus Ukrainas armijā. Paužot atbalstu Ukrainai, aicinām piedalīties atbalsta norisē 24. februārī plkst. 13.00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā, kā arī piedalīties ziedojumu vākšanā automašīnas iegādei Ukrainas armijai.

“Tas ir karš, kas skar ikvienu Eiropas iedzīvotāju. Tāpēc tikai kopā mēs varam nosargāt Ukrainas un citu Eiropas valstu neatkarību, nodrošināt drošas mājas mūsu bērniem un mazbērniem. No sirds pateicos Valmieras novada iedzīvotājiem par izrādīto atbalstu! Un no sirds lūdzu turpināt atbalsta sniegšanu, jo ik dienu saņemam arvien jaunu informāciju par Krievijas nodarīto postu, nogalinātajiem, bojāgājušajiem, ievainotajiem, nolaupītajiem. Tā ir neizsakāma traģēdija Ukrainai un pasaulei kopumā, bet kopā mēs varam paveikt ļoti daudz, lai to apturētu. Kopā ar biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”, Valmieras novada fondu un Valmieras novada pašvaldību esam izvirzījuši mērķi – par ziedotajiem līdzekļiem iegādāties automašīnu izmantošanai frontē. Šāda veida palīdzība būtu ļoti noderīgs ieguldījums, tāpēc sākam akciju, aicinot iesaistīties Valmieras novada iedzīvotājus un uzņēmējus, lai šo mērķi sasniegtu. Pateicībā par jau paveikto un sarunās, ko vēl katrs varam darīt, aicinu ikvienu piedalīties atbalsta norisē 24. februārī Valmieras bibliotēkā,” aicina Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā vadītāja Oksana Kiriļuka (Oksana Kyryliuk).

Atbalsta norise Ukrainai 24. februārī plkst. 13.00–15.00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā

Atbalsta norises laikā kopā skatīsimies dokumentālo stāstu “Dzīvības tilts. Karš Ukrainā”. Pēc tā pastāstīsim par atbalsta sniegšanas iespējām – mērķis ir aicināt Valmieras novada iedzīvotājus un uzņēmējus ziedot, lai iegādātos automašīnu Ukrainas aizstāvjiem. Klātesoši būs arī vairāki pašlaik Valmieras novadā dzīvojoši Ukrainas iedzīvotāji, pie tējas tases uzzinot viņu pārdomas. Aicināts ikviens interesents! Atbalsta norise notiks latviešu un ukraiņu valodā, tulkojumu klātienē veicot Irinai Grīnbergai.

Ziedojumu vākšana automašīnas iegādei Ukrainas armijas pārstāvjiem

Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecība Latvijas Republikā, biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra”, Valmieras novada fonds un Valmieras novada pašvaldība aicina iesaistīties akcijā, vācot līdzekļus automašīnas iegādei un tās nogādei Ukrainas armijai.

Ziedojumu lūdzam pārskaitīt:

Valmieras novada fonds
Garā iela 10, Valmiera LV-4201
Reģistrācijas nr.: 40008093066
LV09HABA0551022993220. Mērķis: Atbalsts Ukrainai

“Ir ļoti svarīgi, ka palīdzības sniegšana Ukrainai turpinās. Sadarbībā ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecību Latvijas Republikā mēs uzzinām, kāda veida palīdzība šobrīd būtu visnepieciešamākā. Tas ir atbalsts Ukrainas armijai – gan apģērbs, higiēnas preces un ilglaicīgi glabājama pārtika, gan arī automašīnas. Transportlīdzekļa dāvināšana Ukrainas aizstāvjiem būs nozīmīgs atbalsts, un kopā mēs varam palīdzēt šim mērķim piepildīties. Aicinām gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus iesaistīties, lai jau drīz no Valmieras novada pie Ukrainas aizstāvjiem nonāktu tik nepieciešamā palīdzība,” aicina Ilze Eglāja, biedrības “Valmieras Attīstības aģentūra” valdes priekšsēdētāja.

Nepieciešamo lietu ziedošana Ukrainas armijas pārstāvjiem

24.februārī no plkst. 13.00 līdz 16.00 stāvlaukumā pie Valmieras bibliotēkas būs busiņš ziedojumu vākšanai. Ziedojumus jau martā armijas vajadzībām Ukrainā nogādās Matīšu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks Dzintars Robulis.
Šobrīd visvairāk nepieciešams:

  • Ilglaicīgi glabājami un ātri pagatavojami pārtikas produkti: aplejamie makaroni paciņās, zupas, kartupeļu biezputras pulveris, putras, enerģijas batoniņi, gaļas, zivju vai dārzeņu konservi, konfektes, cepumi, rieksti, žāvēti augļi, mazās kafijas paciņas, šķīstošā kafija bundžā, tējas paciņas u.c. Lūdzam nodrošināt, lai pārtikas produkti nav plīstošos vai viegli sabojājamos iepakojumos (piemēram, medus stikla burciņā), bet gan iepakoti tā, lai tie droši sasniegtu galamērķi, kā arī būtu ērti lietojami.
  • Dažādas higiēnas preces karotājiem: mazgāšanās līdzekļi (šampūns un dušas želeja kopā, zobu pasta, zobu birste), skuvekļi, skūšanās putas, mitrās salvetes, paketes u.c.
  • Apģērbs siltuma nodrošināšanai, kā arī viegli maināms apģērbs: termoveļa vīriešiem, ķīmiskie ķermeņa sildītāji (pēdu, plaukstu), termozeķes, jauna apakšveļa vīriešiem, zeķes un T krekli, flīsa jakas, lietus mēteļi no izturīga materiāla u.c.
    Ja plānojat ziedot dažādas lietas, lūdzam tās droši iepakot atsevišķās kastēs, t.i., atsevišķā kastē ievietojot pārtikas preces, atsevišķi kastē – higiēnas preces un atsevišķā kastē – apģērbu.
  • Paklājiņš paklāšanai zem guļammaisa, guļammaisi, pretapdeguma gēli, akumulatori – lādētāji (poverbankas), prīmusi, pārnēsājamas malkas krāsniņas, ģeneratori, lukturi, baterijas, līdzekļi pret odiem, instrumentu komplekti, motorzāģi, lāpstas u.c.

“Mēs turpinām atbalstīt Ukrainu, ticot Ukrainas uzvarai un arī savai spējai ietekmēt palīdzības vairošanu. Mēs apzināmies, ka ik brīdi esam atbildīgi par savu Latviju, un arī atbalsta sniegšana Ukrainai ir mūsu atbildība, lai turpinātu dzīvot neatkarīgā Latvijā, lai tas būtu iespējams arī mūsu bērniem un visām nākamajām paaudzēm,” saka Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Valsts kanceleja aicina 24. februārī pie ēkām pacelt Ukrainas karogu, novietot karodziņu redzamā vietā ēkas logā un plkst. 9.00 vienoties klusuma brīdī. Tāpat arī no 22. līdz 26. februārim iedzīvotāji aicināti diennakts tumšajā laikā izgaismot ēkas Ukrainas karoga krāsās.