Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / A Cappella Nakts ar brīvdabas koncertu restorāna “Akustika” pagalmā

A Cappella Nakts ar brīvdabas koncertu restorāna “Akustika” pagalmā

Šī gada 17.–19. augustā Valmieru ar vasaras meistarklasēm un septīto a cappella mūzikas festivālu pieskandinās vokālā grupa Latvian Voices. Festivāls ik gadu pulcē ansambļu dziedātājus, mūziķus, pedagogus, individuālos interesentus un a cappella mūzikas cienītājus.

Šī gada 17.–19. augustā Valmieru ar vasaras meistarklasēm un septīto a cappella mūzikas festivālu pieskandinās vokālā grupa Latvian Voices. Festivāls ik gadu pulcē ansambļu dziedātājus, mūziķus, pedagogus, individuālos interesentus un a cappella mūzikas cienītājus.

Meistarklases, kā ierasts, vadīs Latvian Voices dalībnieki, īpašu vērību piešķirot tādiem tematiem kā radošums, mēģinājumu un iedziedāšanās process, skatuves brīvība, balss veselība, ķermeņa, prāta un balss savstarpējā harmonija. Īpašs akcents tiks likts uz vīrieša balsi. Arī visi festivāla viesmākslinieki un vieslektori šogad ir vīriešu balss īpašnieki: mūziķis un dziedātājs Shipsea; elpas un balss treneris Arturas Burke; dziedātāji no vokālajām grupām Midnight Five (Latvija) un ManSound (Ukraina), kuri dalīsies ar savu profesionālo skatījumu un personisko pieredzi ansambļu dziedāšanā.

Festivāla laikā notiks vairāki vokālās mūzikas koncerti:

  • 17.augustā plkst. 19.00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā festivālu ar solo uzstāšanos atklās daudzpusīgi radošā personība Shipsea. Viņš ir darbojies neskaitāmos, žanriski daudzveidīgos projektos, tai skaitā bijis vokālās grupas Cosmos dalībnieks. Shipsea unikālais balss tembrs un diapazons apvienojumā ar viņam raksturīgo, eksperimentālo orģinālmūzikas stilu spēj aizkustināt klausītājus gan Latvijā, gan ārpus tās (maksas norise).
  • 18.augustā tradicionālo A Cappella Nakti ar brīvdabas koncertu restorāna “Akustika” pagalmā plkst. 20.00 atvērs vokālā grupa Midnight Five. Grupā dzied pieci jauni, profesionāli mūziķi: Rīgas Doma kora skolas absolventi, kuri turpina izglītoties skatuves mākslās un savu dzīves ceļu jau ir cieši savijuši ar koru un vokālo ansambļu mūziku. Grupas repertuārā atrodams gan džezs, gan popmūzika, gan folklora, gan citi vārdā nenosaukti stili. Vakara turpinājumā par a cappella noskaņām rūpēsies DJ Straume.
  • 19.augustā Valmieras Kultūras centrā plkst. 18.00 būs festivāla noslēguma koncerts divās daļās. Pirmajā daļā uz skatuves kāps festivāla rīkotāji – Latvian Voices – un visi šī gada meistarklašu dalībnieki. Koncerta otrajā daļā uzstāsies grupa Mansound no Ukrainas. Vokālais sekstets ir dibināts Kijivā 1994. gadā, un 2001. gadā All American Entertainment Awards apbalvošanas ceremonijā ManSound bija nominēti kā labākā vokālā grupa. Neraugoties uz kara apstākļiem, grupa nav pārstājusi savu skatuves darbību, tādējādi vēršot pasaules uzmanību uz Ukrainā notiekošo (maksas norise).

Latvian Voices ir viena no vien dažām profesionālajām a cappella grupām Baltijā. Ņemot vērā šī mūzikas žanra mazpazīstamību, Latvian Voices sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību ir izvirzījuši mērķi ik vasaru iepazīstināt klausītājus ar a cappella mūzikas daudzveidību un aktualitātēm pasaulē, nodrošinot kvalitatīvus pašmāju mākslinieku un ārzemju grupu koncertus, kā arī rīkojot iedvesmojošas meistarklases a cappella praktizētājiem. Festivāls norisinās dažādās šarmantās Valmieras vietās, atklājot pilsētas un vasaras sezonas burvību.

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs.

Informāciju sagatavoja:
Zane Johansone,
Latvian Voices menedžere/ festivāla producente