Esi vesels 2018. gadā!

Jaunā gada priekšvakarā cilvēki mēdz sev dot solījumus nākamajā gadā paveikt to vai citu darbu, izpildīt tādu vai citādu apņemšanos. Ja nu gadījumā šī apņemšanās ir saistīta ar veselīgāka uztura izvēli vai sēdēšanas pie datora nomainīšanu ar fiziskām aktivitātēm, tad šis raksts ir tieši jums – arī šogad turpinās projekta “Veselas un un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā” aktivitātes.

Pirmie darboties šogad uzsāks pirmsskolas audzēkņi – jau februārī viņi varēs gūt zināšanas par veselīgu uzturu un pagatavot veselīgus našķus. Maijā un augustā/septembrī meistarklasēs “Pārbaudītas receptes ikdienas dzīvesprieka vairošanai” varēsim mācīties, kā ģimenei kopā darbojoties, ātri pagatavot vienkāršas, bet veselīgas un sātīgas maltītes.

Visa gada garumā, reizi mēnesī, izņemot vasaras mēnešus, Brenguļos notiks atbalsta grupas nodarbība jaunajiem vecākiem. Nodarbību tēmas tiek izvēlētas, ievērojot dalībnieku intereses un izteiktos jautājumus – iepriekšējās nodarbībās dalībnieki varēja gūt zināšanas saistībā ar krūts barošanu, bērniņa pareizu nēsāšanu, imunitātes stiprināšanu, podiņmācību un citiem jautājumiem par bērna attīstību līdz aptuveni pusotra gada vecumam. Māmiņas uz nodarbību var ierasties ar visiem bērniņiem, nodarbību telpā ir mīkstais grīdas segums, ir pieejamas segas, rotaļlietas. Nodarbības pagaidām notiek Brenguļos, jo līdz šim Brenguļu māmiņas izrādījušas vislielāko ieinteresētību, taču mēs ļoti ceram, ka viņām pievienosies arī jaunie vecāki no Trikātas un Kauguru pagastiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka nodarbības ir bez maksas un uz tām iespējams pieteikt arī bezmaksas transportu.

Gada otrajā pusē kustību aktīvisti atkal varēs apmeklēt nūjošanas un vingrošanas nodarbības visos pagastos. Oktobrī visās novada skolās plānota “Veselības-kustību diena”, kuras gaitā bērniem paredzētas interaktīvas tikšanās ar dažādiem speciālistiem, piemēram, fizioterapeitu, ergoterapeitu, u.c.

Vasaras izskaņā – rudens sākumā plānots vēl kāds nopietns pasākums – sirds veselības diena. Sirds un asinsvadu slimības ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem Latvijā, tāpēc to profilaksei būtu pievēršama pastiprināta uzmanība. Sirds veselības dienas pasākumos iedzīvotāji varēs tikties ar ārstu kardiologu, tikšanās laikā veikt dažādus mērījumus, lai uzzinātu savas sirds veselības stāvokli, saņemt ieteikumus turpmākai rīcībai.

Jāatzīmē arī, ka projekta ietvaros iegādāts sporta spēļu un stafešu inventārs, kas šogad tiks izmantots sporta dienās skolās un arī pasākumā “Auto-Moto-Velo”.

Kā jau dzīvē mēdz gadīties, arī šajos plānos iespējamas izmaiņas, tāpēc aicinām sekot līdzi aktuālajiem paziņojumiem novada mājaslapā www.beverinasnovads.lv, pašvaldības sociālo kontos Facebook un Twitter, kā arī informatīvajā izdevumā “Beverīnas Vēstis”. Visas nodarbības ir bez maksas un ir iespējams pieteikt transportu nokļūšanai uz nodarbību un atpakaļ mājās.

Papildu informācija pieejama zvanot 29431271 vai rakstot 

Projekta vadītāja Linda Krūmiņa