Ernests Gulbis tiekas ar Bestes tenisa kortu spēlētājiem “Iedvesmas pēcpusdienā”

Bestes tenisa korti

Lai kopīgiem spēkiem veicinātu veiksmīgu, uz nozares attīstību vērstu sadarbību, Bestes tenisa kortos 6. maijā, tiekoties Latvijas tenisa savienības prezidentam Ernestam Gulbim, ģenerālsekretāram Jānim Mellupam, kortu vadībai un jauno kluba spēlētāju ģimenēm, Kocēnos aizvadīta vērtīga “Iedvesmas pēcpusdiena”.

Jaunā tenisa savienības vadība tika ievēlēta 2022. gada rudenī, kad to pārņēma Latvijas panākumiem bagātākais tenisists E.Gulbis un starptautiskos turnīros godalgotais tenisa treneris 3. paaudzē – J.Mellups. Pusaudžu gados abi tenisa entuziasti spēkojušies viens pret otru tenisa laukumā, bet šobrīd, balstoties uz abu lielo sportisko pieredzi gan no profesionālu spēlētāju, gan trenera skatījuma, apņēmušies kopīgiem spēkiem dot jaunas iespējas Latvijas jaunajai tenisa spēlētāju paaudzei.

Atvērtā un draudzīgā tikšanās Bestes tenisa kortos apliecina savienības vadības apņemšanos būt pieejamiem ikvienam nozarē iesaistītajam. Ar visiem kopā – tenisa klubu vadību un treneriem, pašvaldību un valsts mēroga sporta pārvaldēm, spēlētājiem un viņu ģimenēm – mijiedarbojoties, apmainoties ar pieredzi un novērojumiem, lai kopīgi meklētu ilgtspējīgus risinājumus jomas attīstībai.

Uzrunājot kortu vadību, kluba spēlētājus un viņu ģimenes, Ernests Gulbis neslēpa savu patieso prieku par kvalitāti, ko jaunajiem sportistiem piedāvā Bestes tenisa korti reģionā, ne, kā ierasts, galvaspilsētā un tās tuvējā apkārtnē: “Paldies liels, ka uzaicinājāt. Es esmu patīkami izbrīnīts, jo šādi korti pieredzēti tikai siltajās vietās, kur esmu trenējies. Kolosāli uztaisīts, ļoti kvalitatīvi, un šis ir pozitīvs piemērs visai mūsu tenisa saimei, ka uz dažu entuziastu pleciem var pacelt tik brīnišķīgus projektus arī ārpus Rīgas, Jūrmalas. Būs prieks ar jums šeit uzspēlēt!”

Tikšanās laikā tika apspriesti ne vien savienības plāni augsti klasificētu ārzemju treneru piesaistē un tenisa akadēmiju veidošanā tepat, Latvijā, tā paplašinot vietējo spēlētāju iespējas un redzesloku, bet arī bērnu mentālā veselība. Latvijas sporta nozarē novērojot tendenci stingri audzināt profesionālus sportistus jau no 4-7 gadu vecuma, sarunā kopīgi apspriesto komentē Bestes tenisa kortu vadītāja Iveta Brūniņa-Buile: “Es kā kluba vadītāja esmu atbildīga par sadarbības procesiem starp bērnu, treneri, vecākiem. Lai bērns būtu motivēts pilnveidoties profesionāli, gūstot prieku par procesu, visiem iesaistītajiem jābūt vienotam plānam un izpratnei par to, ar kādu slodzi un treniņu pieeju spēlētājam ir jātrenējas noteiktās vecuma grupās un attīstības posmos.”

Pasākumā kā kluba spēlētājiem, tā viņu ģimenēm bija iespēja saspēlēties ar abiem viesiem tenisa laukumā sportiski draudzīgā gaisotnē. Mazākie spēlētāji saņēma ieteikumus veiksmīga sitiena trajektorijai, bet lielākie fani tika pie autogrāfiem un kopīgām bildēm ar saviem elkiem tenisā. Pēcāk sarunā ar viesiem, spēlētājiem bija iespēja uzzināt, cik bieži Ernests un Jānis trenējās viņu vecumā, cik raketes karjeras laikā viņiem piederējušas un, kāpēc ir svarīgi nepārdegt treniņos sākumskolas vecumā, un kā vecākiem atbalstīt savus bērnus, kuri izvēlējušies tenisu kā savu regulāro sporta aktivitāti.

J. Mellups uzteic kvalitātes latiņu, ko Valmieras novadā nodrošina Bestes kortu vadība un novēl: “Gan vecākiem, gan bērniem es gribētu novēlēt patiešām lielu spēlēt prieku, jo tas ir pats primārais, lai sasniegtu labus rezultātus! Jums ir lieliskas halles, jums ir lieliski treneri, izbaudiet procesu savā tenisa ceļā! No Latvijas tenisa savienības puses es uzskatu, ka jau tuvākajā nākotnē mēs varētu šeit aizvadīt vairākas sacensības dažādām vecuma grupām. Tas darbs, ko jūs šeit darāt, ir lielisks, un es no sirds priecājos šeit būt.”

Informāciju sagatavoja:

Iveta Brūniņa-Buile, Bestes tenisa kortu vadītāja

, tālr. 26428639