Ēnu dienas 2023 norise Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā

Ēnu dienas 2023 norise Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā

Šodien, 5. aprīlī, Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca iesaistījās ar savu dalību biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement-Young Enterprise Latvija” rīkotajā Ēnu dienā 2023. Kopumā slimnīcas speciālistiem ik uz soļa sekoja 10 ēnas.

Slimnīca vidusskolēniem piedāvāja iespēju iepazīties ar karjeras iespējām medicīnā, ļaujot dienu pavadīt ar speciālistiem viņu darba vietās un iepazīstot viņu izvēlēto profesiju specifiku. Jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties ar tādām profesijām kā – psihiatrs, deju un kustību terapeits, drāmas terapeits, kā arī mūzikas terapeits.

Tradicionāli lielākā interese bija par psihiatra un mākslas terapeita profesiju. Ēnu dienas ietvaros jaunieši piedalījās dažādās speciālistu veidotās aktivitātēs, lai labāk saprastu viņu profesionālo ikdienu. Ēnām bija iespēja piedalīties aktīvos darba procesos, vērot mentoru darba gaitas, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus.

Slimnīcā Ēnu dienas ietvaros ieradās skolēni no Valmieras 5. vidusskolas, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras Mākslas vidusskolas, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Krievu vidusskolas – licēja un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Savā darbā ļāva ielūkoties ārsti – psihiatri Dr. O. Krumholcs, Dr. I. Everte, Dr. R. Logins, Dr. L. H. Konošonoka, Dr. L. Tauriņa, mākslas terapeiti Alvīne Milere, Viesturs Roziņš, Liesma Lore.

Vēlamies teikt paldies ikvienam mūsu speciālistam, kas deva iespēju jauniešiem ielūkoties slimnīcas speciālistu darbībā, paplašinot skolēnu redzesloku nākotnes profesijas izvēlē. 

Informāciju sagatavoja

Alise Seile
Sabiedrisko attiecību speciāliste
VSIA “Strenču PNS”