Aicinām balsot par simpātiskāko energoefektīvāko ēku konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”

energoefektivaka eka 2022

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” organizatori aicina iedzīvotājus iesaistīties konkursa norisē un līdz šā gada 18. septembra plkst. 23.59 balsot par sev simpātiskāko konkursam pieteikto energoefektīvāko ēku Latvijā. Balsošanai izvirzīta arī daudzdzīvokļu ēka Valmierā, Rūpniecības ielā 42, kuras apsaimniekotājs un projekta pasūtītājs ir SIA Valmieras Namsaimnieks.

Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu. Balsot aicinām konkursa tīmekļa vietnē. Par savu simpātiju ir iespēja balsot vienu reizi dienā no vienas IP adreses.

Šogad konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” kopumā tika iesniegti 16 projektu pieteikumi. Konkursa žūrija veikusi projektu vērtēšanu un šobrīd tiek apkopoti rezultāti. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu apbalvošana notiks šā gada 22. septembrī.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.