Piešķirti Ekoskolu apbalvojumi

Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. 193 izglītības iestādes no visas Latvijas saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību.

Starptautiskais Zaļais Karogs 2022./2023. mācību gadam piešķirts 94 izglītības iestādēm, to ieguvušas 6 Valmieras novada izglītības iestādes: Valmieras pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte”, Zaļā skola, Valmieras 2. vidusskola, Rūjienas pilsētas PII “Vārpiņa”, Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” un Ziemeļvidzemes pamatskola.

Latvijas Ekoskolu Sertifikāts 2022./2023. mācību gadam piešķirts 52 izglītības iestādēm, to ieguvušas 4 Valmieras novada izglītības iestādes: Vidzemes Augstskola, Trikātas pamatskola, Valmieras Pārgaujas sākumskola un Valmieras Viestura vidusskola.

Pateicību par dalību Ekoskolu programmā 2022./2023. mācību gadā saņem 45 izglītības iestādes, to ieguvusi arī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola.

Ekoskolu programma ir plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā, vienojot ap 200 izglītības iestādēm, sākot no pirmskolām līdz pat augstskolām. Visā pasaulē Ekoskolu programma vieno ap 59 000 izglītības iestāžu 74 valstīs. Zaļais karogs ir starptautiski atpazīstama kvalitātes zīme, kas plīvo pie Ekoskolām visā pasaulē, savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikāts ir nacionāla līmeņa apbalvojums.

Ekoskolu apbalvošanas pasākums norisināsies 13. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē no plkst.11:00 – 14:00 ar tiešraidi Vides izglītības fonda Facebook platformā.

Ar apbalvoto izglītības iestāžu sarakstu var iepazīties ŠEIT.

Ekoskolu programma visā pasaulē vieno bērnus un jauniešus ar interesi par vides aizsardzību. Programma sākas klasē un izplešas kopienās, iesaistot jauno paaudzi uz rīcību balstītā mācību procesā. Programmas lielākais sasniegums, ka tā veido paaudzi pēc paaudzes, kas ir zinoša par vides tēmām un vērsta uz ilgtspējīgu attīstību.

Ekoskolu programmu Latvijā īsteno nodibinājums “Vides izglītības fonds”. Programmu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2022.gadā” (proj.nr. 1-08/4/2022) ietvaros.