Eiropas trešajās spēles Latviju pārstāvēs seši Valmieras novada sportisti

Agate Caune

Eiropas spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados un tajās piedalās sportisti no visa kontinenta. Šogad spēles norisināsies no 20. jūnija līdz 2. jūlijam Polijā, kur Latviju pārstāvēs arī seši Valmieras novada vieglatlēti un airēšanas slalomisti.

  • Latvijas vieglatlētikas izlasē iekļauti – Agate Caune, Valters Jansons, Ričards Peders
  • Latvijas airēšanas slaloma izlasē startēs – Emīls Varslavāns, Mārtiņš Plaudis un Ritvars Celmiņš

Kopumā šogad Latviju pārstāvēs 16 sporta veidu pārstāvji. Mūsu vieglatlētiem līdzi dosies treneris Edvīns Krūms, savukārt vārtu tiesneša pienākumus sacensībās veiks airēšanas slaloma audzēkņu treneris Kaspars Pakers.

Jau dienu pirms oficiālās Eiropas spēļu atklāšanas, 20. jūnijā, sākās Eiropas komandu čempionāts, kas ir daļa no 2023. gada Eiropas trešajām spēlēm. Sacencībās 5000m distancē ar rezultātu 15:15,21 pārliecinošu uzvaru svinēja Valmieras novada vieglatlēte Agate Caune, kuras 1. vieta palīdzēja nopelnīt Latvijas vieglatlētikas izlasei vērtīgus 16 punktus un pacelties uz 5. vietu komandu kopvērtējumā pēc pirmās dienas.

Sekosim līdzi Valmieras novada sportistu startiem Eiropas trešajās spēlēs arī turpmāk!

Sacensību tiešraides meklē: https://europeangames.tv