Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024

Eiropas Parlaments īsteno vēlēšanu kampaņu “Balso! Neļauj citiem lemt tavā vietā.“, lai veicinātu lielāku līdzdalību vēlēšanās. Aicinām noskatīties 4 minūšu garu video, kurā vecākas paaudzes eiropieši, tostarp arī seniors no Latvijas, dalās ar to, kā viņi ir pieredzējuši demokrātijas spēku savā dzīvē un nodod to jaunākajai paaudzei. Video pieejams Eiropas vēlēšanu vietnē: https://elections.europa.eu/video un Eiropas Parlamenta YouTube kanālā: https://www.youtube.com/user/europeanparliament.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 8. jūnijā. Latvijā strādās 945 iecirkņi, no tiem 35 iecirkņi Valmieras novadā. Valmieras novada Vēlēšanu komisijas 2024. gada 14. marta sēdē pieņemts lēmums Nr.3 “Par vēlēšanu iecirkņu komisiju apstiprināšanu”, kur tika apstiprinātas 35 Valmieras novada vēlēšanu iecirkņu komisijas.

Kas jāzina par Eiropas Parlamenta vēlēšanām?

Reizi piecos gados Eiropas Savienības pilsoņi ievēlē Eiropas Parlamenta deputātus. Vēlētāji 2024. gadā Eiropas Parlamentā no Latvijas ievēlēs deviņus deputātus.

Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam. Jāņem līdzi derīgs personu apliecinošs dokuments – pilsoņa pase vai personas apliecība (eID).

Balsot var jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā. Balsošanas iecirkņi būs atvērti vēlēšanu dienā un atsevišķās dienās pirms tās. Iepriekšējā balsošana Latvijas vēlēšanu iecirkņos notiks 3., 6. un 7. jūnijā. Informācija par vēlēšanu iecirkņiem ir pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.

Vēlētājiem Valmieras novadā jāņem vērā svarīga informācija par diviem iecirkņiem, kurus skar izmaiņas. Saistībā ar Valmieras pagasta kultūras nama reorganizāciju, turpmāk Valmieras pagasta vēlētāji aicināti uz vēlēšanu iecirkni Valmieras Viestura vidusskolā, Alejas ielā 3, Valmierā.

Savukārt tiem vēlētājiem, kuri plāno doties uz Valmieras 2. vidusskolas iecirkniRaiņa ielā 11, Valmierā, jāņem vērā, ka šajā apkārtnē notiek remontdarbi, kur veic Rubenes, Raiņa un Valkas ielas rotācijas apļa izbūvi, līdz ar to jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.