Eiropas Mobilitātes nedēļa 2023

No 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā norisināsies Eiropas mobilitātes nedēļa ar saukli “Taupi enerģiju”. Šīs nedēļas mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību un mudināt ikdienā izmantot videi draudzīgāku pārvietošanās veidu – velosipēdu, pārvietoties ar kājām vai sabiedrisko transportu.

No 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā norisināsies Eiropas mobilitātes nedēļa ar saukli “Taupi enerģiju”. Šīs nedēļas mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību un mudināt ikdienā izmantot videi draudzīgāku pārvietošanās veidu – velosipēdu, pārvietoties ar kājām vai sabiedrisko transportu.

Lai veicinātu mikromobilitātes attīstību novadā, Valmieras novada pašvaldība, pārbūvējot esošas un izbūvējot jaunas ielas, ja vien pieejamās vietas dēļ tas ir iespējams, iekļauj arī gājēju/velo celiņu izbūvi.

Aicinām iedzīvotājus šīs nedēļas ietvaros aizdomāties par to, cik daudz ikdienā izmantojam automašīnas, cik garš vidēji ir viens brauciens. Iedzīvotājiem, kas dodas uz darba vietu ar automašīnu, aicinām izvērtēt iespēju doties uz darbu kopā ar kolēģiem, tādā veidā samazinot atstāto ietekmi uz vidi. Lielākā daļa uzņēmēju pie darba vietām ir izvietojuši novietnes velosipēdiem, atbalstot un veicinot darbinieku pārvietošanos videi draudzīgāk.

Pieci ieteikumi, lai ietaupītu enerģiju Eiropas mobilitātes nedēļā:

  • Izmanto sabiedrisko transportu! Ikdienā izmantojot autobusus vari samazināt emisijas un enerģijas patēriņu. Valmieras pilsētā kursē hibrīdautobusi, kā arī pavisam nesen autoparkam pievienojās divi elektroautobusi.
  • Esi aktīvs! Braucienus pa pilsētu, kas ir mazāki par pieciem kilometriem, vari veikt ar kājām vai ar velosipēdu līdz 30 minūtēm. Ne tikai ietaupīsi enerģiju, bet arī uzlabosi savu fizisko un emocionālo veselību.
  • Sajūti brīvību, pārvietojoties bez automašīnas. Privātās automašīnas izmaksas bieži novērtējam par zemu. Enerģijas izmaksas gada laikā vien ir līdz 4500 eiro.
  • Samazini nevajadzīgu braucienu skaitu ar automašīnu! Vai vari labāk plānot savu ikdienu? Vai vari strādāt no mājām? Vai viena brauciena laikā vari apvienot veikala apmeklējumu, braukšanu uz vai no darba?
  • Nesteidzies! Samazinot ātrumu par 10 km/h, vari samazināt savu degvielas patēriņu, līdz ar to arī enerģijas izmaksas, kas gadā var ietaupīt līdz pat 60 eiro.

Esam priecīgi par aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ikdienā, pārvietojoties ar velosipēdu vai kājām, veicina ne tikai videi draudzīgu rīcību, bet arī, aktīvi kustoties, iegulda savā veselībā.