Dzīvo veselīgi un esi vesels!

Cīsiņš pusdienās, pelmeņi vakarā, pa dienu sēžam pie datora, vakarā pie televizora… Izklausās pazīstami? It kā zinām, ka īsti pareizi tas nav, bet kā būtu pareizāk?

Lai dotu iespēju saviem iedzīvotājiem gūt zināšanas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, Beverīnas novada pašvaldība ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu uzsāk īstenot projektu “Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā”.

Eiropas Sociālā fonda atbalsta apmērs projekta īstenošanai ir EUR 33 819,80, bet attiecināmais valsts budžeta finansējums EUR 5968,20. Projekts risināsies no šī gada augusta līdz 2019.gadam, un tā mērķis ir veicināt iedzīvotāju veselības paradumu maiņu, piedāvājot virkni izzinošu un praktisku pasākumu gan veselīga uztura, gan dzīvesveida jomās bērniem un pieaugušajiem. Pasākumos un nodarbībās var piedalīties visi, kas vien vēlas, tiks nodrošināts arī transports nokļūšanai uz pasākumu.

Šogad iedzīvotājiem būs iespēja veselīgi izkustēties vingrošanas un nūjošanas nodarbībās, jaunie vecāki varēs gūt zināšanas par veselīgu uzturu sev un saviem mazuļiem, arī skolasbērni varēs apgūt zināšanas par veselīgu ēdienkarti, paši izmēģināt veselīgu ēdienu pagatavošanu un pārliecināties, ka tie ir tiešām garšīgi.

Plānotās aktivitātes 2017. gadā:

MēnesisAktivitāte, nodarbību skaits
AUGUSTSVeselīga uztura gatavošanas meistarklase jaunajiem vecākiem, 1 katrā pagastā
AUGUSTS – OKTOBRISNūjošanas nodarbības, 5 nodarbības katrā pagastā
AUGUSTS-DECEMBRISAtbalsta grupa jaunajiem vecākiem (tikšanās ar ārstiem, vecmātēm, dūlām), 8 nodarbības
SEPTEMBRISPasākums ar sporta spēlēm un sportiskām aktivitātēm bērniem un vecākiem skolās
SEPTEMBRIS-OKTOBRISVeselīga uztura gatavošanas nodarbības bērniem, 22 nodarbības (katrai klasei 1 nodarbība) visās novada skolās
OKTOBRIS-DECEMBRISVingrošanas nodarbības vispārējās veselības veicināšanai pieaugušajiem, 10 nodarbības katrā pagastā
OKTOBRA BEIGASPasākums par veselīgu dzīvesveidu ar darbnīcām bērniem
OKTOBRIS, NOVEMBRISSeminārs par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem skolu jauniešiem, 3 semināri
NOVEMBRISVeselīga uztura gatavošanas nodarbības jaunajiem vecākiem, 1 katrā pagastā

Sīkāka informācija tiks publicēta pirms katras konkrētās aktivitātes.

Papildu informācija: Linda Krūmiņa, tālr. 29431271, epasts: 

Projekta vadītāja Linda Krūmiņa