Dženifera Ģērmane izcīna zelta medaļu pasaules junioru čempionātā slalomā

Dženifera Ģērmane

Kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane sestdien, 3. februārī, Francijā notiekošajā pasaules čempionātā junioriem sarūpējusi nebijušu panākumu visai Latvijas kalnu slēpošanas saimei, izcīnot zelta medaļu slaloma disciplīnā, kas ir visu laiku labākais sasniegums Latvijas vēsturē. Līdz šim nepārspēts bija Dženiferas mammas Ullas Ģērmanes panākums pasaules junioru čempionātā – bronzas godalga nobraucienā.

Dženifera Ģērmane, kura pirmajā braucienā startēja ar sesto numuru, bija pirmā abos sektoros un finišā iepriekšējo līderi Kornēliju Ēlundu no Zviedrijas pārspēja par 0,27 sekundēm. Vēl trīs sekundes desmitdaļas zaudēja itāliete Emīlija Mondinelli, kura par 0,13 sekundēm bija priekšā albānietei Larai Kolturi, bet pārējās sportistes no Ģērmanes atpalika vairāk nekā sekundi.

Otrajā braucienā sportistes vispirms startēja no 30. vietas līdz pirmajai, tādējādi Ģērmane trasē devās kā trīsdesmitā. Pirmajā sektorā Ģērmane bija 11. , bet otrajā – jau ātrākā, finišējot ar labāko laiku un nodrošinot uzvaru arī summā.

No visām 103 dalībniecēm Ģērmanei līdz šim ir bijis visaugstvērtīgākais rezultāts FIS punktu izteiksmē.

20 gadus vecā Dženifera Ģērmane šosezon aizvadījusi četras Pasaules kausa sacensības slalomā, ar katriem mačiem uzlabojot neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas rekordu. Vispirms viņa ar 22.pozīciju atkārtoja Leldes Gasūnas iespēto, pēc tam sasniedza 12.vietu, bet pēdējās divās sacensībās bija astotā.

Pasaules junioru čempionātā latviete iepriekšējo reizi startēja 2021.gadā Bulgārijā, milzu slalomā nefinišējot pirmajā braucienā, bet slalomā tiekot diskvalificēta otrajā braucienā.

Ģērmane bija vienīgā Latvijas pārstāve šajā pasaules junioru čempionātā.

Lai gan savus panākumus sportiste ikdienā kaldina Eiropas sniegotajās kalnu virsotnēs, līdzjutēji Valmierā lepojas un priecājas kopā ar Dženiferu un viņas ģimeni!