“Drošības festivāls” kopā ar Arturu Gruzdiņu

Drošāks es

21. novembrī Valmieras Viestura vidusskolas pirmo klašu skolēniem bija iespēja  kopā ar mūziķi un tekstu autoru Arturu Gruzdiņu piedalīties koncertsarunā “Drošības festivāls”.

Skolēnus sagaidīja jautrais, šķelmīgais luksoforiņš un gājēju pārejas līdziniece – zebra, Stop zīme, kas vēstī – apstājies, nav droši un, protams, muzikāla un interesanta saruna ar mākslinieku par drošu uzvedību dažādās ikdienas situācijās.

Vai ir droši uz plāna ledus, kurš ir visdrosmīgākais cilvēks pasaulē (protams ugunsdzēsējs), vai drīkst doties līdzi svešiniekiem, vai drīkst viens peldēties un kāda kļūst uguns, ja to nepieskata? Bērni uzzināja, ka  šie un daudzi citi drošības jautājumi ir  atraduši sev vietu pirmajā Artura bērnu mūzikas žanra albumā “Drošības festivāls” un līdz ar albumu ir izdota arī autora dzejoļu grāmata “Drošāks es” un krāsojamo aktivitāšu burtnīca “Krāso droši”.

Skolēni varēja klausīties un aktīvi līdzdarboties tādām Artura dziesmām kā  “Dziesmiņa par svešiniekiem”, “Dziesmiņa par ugunsdzēsēju”, “Dziesmiņa par apdedzināšanos”, “Dziesmiņa par elektrību”, “Dziesmiņa par drošību pie ūdens” un , protams, daudziem jau zināmajai un iemīļotajai “Dziesmiņai par ielas šķērsošanu.

Mūsdienās drošības jautājums ir ļoti aktuāls. Tāpēc droša uzvedība un zinoša rīcība ir dzīves prasmes, kas jāapgūst ikvienam no mums, īpaši jaunākā vecuma bērniem.  Viennozīmīgi, mūzikas albums “Drošības festivāls” un  dzejas grāmata “Drošāks es” ir bērniem saistošs un interesants sarunbiedrs šajā drošības jautājumu izpratnes ceļā. Pasākumu organizēja Valmieras pagasta bibliotēka.

Esam droši par sevi un citiem sev blakus! Drošs un zinošs uz ielas, ledus, skolā, ģimenē un mājās!

Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Grīnbauma