Dokumentālajā filmā “No manis nav jābaidās” stāsts par novadnieku Dagni

7. decembrī plkst. 21.55 LTV1 pirmizrādi piedzīvos Zanes Gargažinas dokumentālā filma “No manis nav jābaidās”, kas tapusi Latvijas Televīzijas dokumentālo filmu projekta “Latvijas kods” ietvaros.

Vaidavā Dagni zina visi. Dagnim ir sajūta, ka apkārtējie no viņa baidās. Pie vainas ir gandrīz pirms 30 gadiem pieredzētā smagā avārija. Kāpēc tā toreiz notika, nezina neviens. Bet Dagnim ir bijis jāiemācās sadzīvot gan ar invaliditāti, gan bezmiegu, gan vientulību.

Tagad Dagnim gan ir citas rūpes – pirmo reizi mūžā viņa rokās ir videokamera un viņam jātaisa filma. Viņš iet pa Vaidavu, filmē un komentē visu, ko redz un dzird. Mums ir iespēja ar Dagņa acīm paskatīties uz maza Latvijas ciemata dzīvi. Ko Dagnis domā par vidi sev apkārt, sabiedrību un tās spēju pieņemt citādo? Šis nav bēdīgs stāsts. Dagnis ir optimists.