Dodies 2. posmā no Strenčiem uz Jērcēniem pa Valmieras novada “Ziemeļu stigu”

No plostnieku galvaspilsētas Strenčiem, caur Sedas pilsētiņu, kura patiks eksotikas un padomju nostaļģijas māktajiem, uz ceturto lielāko purvu Latvijā, lai baudītu putnu vīterošanu un vērotu ainavas. 4. jūnijā dosimies caur kokles skaņām līdz Jērcēnmuižas freileņu mājai, lai degustētu zīļu kafiju un mielotos ar zupu mednieku gaumē.

21 kilometru garais, vidējas grūtības pārgājiens vedīs pa Strenču un Sedas pilsētu ielām, purva takām un zemes ceļiem. Šajā reizē taku nevajadzēs meklēt, jo virzīsimies pa Svētā Jēkaba ceļa maršrutu un Sedas purva kājnieku maršrutiem. Lai pārgājiens būtu pozitīvu piedzīvojumu piepildīts, aicinām pirms tam izvērtēt savu fizisko sagatavotību. Pārgājienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem – tos stāstīs un pārgājienu vadīs velo, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Brīdī, kad būsim sasnieguši Baltijā otru resnāko Kaņepju dižozolu, ar muzikālu sveicienu mūs priecēs koklētāja Zane Sniķere. Noslēgumā mielosimies ar jau ierasto pārgājiena zupu, kura šoreiz būs gatavota mednieku gaumē. Pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 2.  posmu atbalsta “Granberry”, katram dalībniekam sarūpējot gardēžiem gatavotas spirdzinošas sukādes.

Maršruts būs lineārs. Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties noslēguma punktā – stāvvietā pie Jercēnmuižas, lai ar organizētu autobusu kopīgi dotos uz maršruta sākuma punktu Strenčos. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems pārgājiena tehnisko aprakstu, lai varētu tam sagatavoties un būtu informēts. 

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu  vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR.

Pārgājienu un velo cikls sastāv no sešiem posmiem. Pirmais posms 23. aprīlī veda no Valmieras uz Strenčiem un bija veicams ar kājām 21 kilometra garumā. Otrais posms 4. jūnijā vedīs no Strenčiem uz Jērcēniem cauri Sedas purvam un būs veicams ar kājām 21 kilometra garumā. Trešais posms 18. jūnijā no Jērcēniem caur Ēveli uz Rencēniem būs veicams ar velosipēdu 35 kilometru garumā. Ceturtais posms 30. jūlijā no Rencēniem gar Burtnieka ezeru, Oleru muižu uz Rūjienu būs veicams 40 kilometru garumā ar velosipēdu. 20. augustā 16 kilometru garumā ar kājām dosimies 5. posmā no Rūjienas uz Naukšēniem. Visbeidzot 6. posms 17.septembrī vedīs no Naukšēniem caur Piksāru baznīcu uz Latvijas – Igaunijas “Unguriņu” robežpunktu un būs 27 kilometru garš. Par katru posmu plašāka informācija sekos mājaslapā visit.valmiera.lv.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo ciklu norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Informāciju sagatavoja: Toms Treimanis, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs, mob. tālr.: 28644530, visit.valmiera.lv

Pārgājienu un velo cikls "Ziemeļu stiga" 2. posms