Distanču slēpošanas trase Baiļos būs!

Distanču slēpošana

Baiļu mežs ir AS “Latvijas valsts meži” īpašums, un lai veiksmīgi varētu apsaimniekot un labiekārtot slēpošanas trasi, Valmieras novada pašvaldība jau 2022. gada maijā pieņēma lēmumu iegūt šo zemi īpašumā.

Kopš aizvadītā gada pavasara līdz šī gada rudenim, Valmieras novada pašvaldība ir iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus un papildinājumus, lai saņemtu Zemkopības ministrijas apstiprinājumu veikt savstarpēju zemju maiņu ar AS “Latvijas valsts meži”.

Kamēr īpašumtiesību sakārtošana vēl turpinās, novembra vidū Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi saskaņojumu par distanču slēpošanas trases uzturēšanu Baiļu mežā 2023./2024.gada ziemas sezonā, pēc kā attiecīgi noslēgts līgums ar darbu veicēju.

Šobrīd tiek novākti apaugumi brauktuves malās, lai nodrošinātu atbilstošas tehnikas izmantošanu trases ierīkošanai un uzturēšanai ziemas sezonā, un līdz šīs nedēļas nogalei plānots trasi sagatavot, lai tā būtu pieejama ikvienam slēpot gribētājam!