Distanču slēpošanas iespējas Valmieras novadā

Slēpošanas iespējas Valmieras novadā

Pateicoties biezajai sniega segai un noturīgajai gaisa temperatūrai, šobrīd Valmieras novada teritorijā ir izveidotas jau vairākas distanču slēpošanas trases, kur pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem aktīvi. Par inventāru gan jāparūpējas katram pašam.

Distanču slēpošana ir lielisks treniņš, ko var veikt jebkurā vecumā, izvēloties savai fiziskajai sagatavotībai atbilstošu slodzi, trases garumu un slēpošanas ilgumu, turklāt slēpojot tiek nodarbinātas teju 90% muskuļu grupas.

Aicinām iepazīties ar dzīvesvietai tuvākajām trasēm un brīvdienās doties trases izmēģināt:

  • Valmierā izveidots distanču slēpošanas aplis “Baiļu” mežā, trases garums aptuveni 3 km, trasē var doties gan klasiskajā solī, gan slidsolī. Diennakts tumšajā laikā nepieciešams izmantot galvas lukturīšus.

Informācija slēpotājiem: auto novietošana ir iespējama Baiļu stāvlaukumā, nokļūšanai līdz kalna pakājei lūgums izmantot sagatavoto trasi, kuras sākums ir uzbēruma kreisajā pusē. Otra auto novietošanas iespēja ir pie “Misas” garāžām – sagatavots arī šis savienojums.

  • Kocēnos distanču slēpotājiem izveidota aptuveni 1 km gara trase pļavā starp Alejas ielas un Ozolu ielas alejām, ar iespēju to mazliet pagarināt. Lai gan trasi daļēji apspīd tuvumā esošais ielu apgaismojums, dienas tumšajā laikā ieteicams izmantot galvas lukturīšus.
  • Strenčos klasiskā soļa cienītājiem izveidota aptuveni 1 km gara slēpošanas trase pļavā, kur krustojas Raiņa un Trikātas iela, tāpat arī klasikas trasīte izveidota Slimnīcas ielas un Trikātas ielas krustojuma pļavā.
  • Naukšēnos starts un finišs aptuveni 3 km garajai trasei ir Naukšēnu sporta stadionā, trase tālāk ved caur Brantiņu mežu un būs piemērota gan slidsoļa, gan klasiskā soļa cienītājiem.
  • Mazsalacā jau tradicionāli izveidota distanču slēpošanas trase pie Mazsalacas vidusskolas stadiona. Trases garums ir 10 km, taču tā nav apgaismota, dienas tumšajā laikā nepieciešams izmantot galvas lukturīšus. Trase būs piemērota gan klasiskā soļa, gan slidsoļa cienītājiem. Šobrīd, biezā sniega dēļ, lielākā trases daļa veicama klasiskajā solī. Plašāka informācija, sazinoties ar biedrības “Mazsalacas aplis” pārstāvi Ivaru Slotiņu pa tālr. 29146111.
  • Rūjienā izveidota distanču slēpošanas trase pie Rūjienas vidusskolas. Aptuveni 3 km garā trase ir paredzēta slidsolim – ved apkārt vidusskolas stadionam un gar Viestura ielas dzīvojamo māju kvartālu.

Cienot vienam otru, pastaigām lūgums izmantot citus maršrutus, neejot pa retraka sagatavoto slidsoļa trasi vai klasiskā soļa sliedi!

Ja ir izveidota vēl kāda trase, kura ir gatava uzņemt arī citus slēpošanas entuziastus, sazinies ar mums, sūtot ziņu uz , padalīsimies arī šo iespēju arī ar citiem!