Diskutē par radošās kopienas attīstību Valmieras novadā

Vai Valmierā nepieciešams attīstīt radošo kopienu? Kā veicināt sadarbību starp novada radošajiem cilvēkiem? Vai Valmieras koprades darbnīca DARE var atbalstīt šīs iniciatīvas un kļūt par meikeru centrālo punktu? Šie un daudz citi jautājumi tika apspriesti caur sarunām un diskusijām “DARE ideju tirdziņā”.

21.jūlija vakarā Valmieras koprades darbnīca DARE ielūdza Valmieras novada radošos entuziastus, jauniešus, aktīvos Valmieras iedzīvotājus un uzņēmumu pārstāvjus, lai klātienē “DARE ideju tirdziņā” apmainītos ar idejām, dzirdētu ekspertus un interaktīvi izteiktu savu viedokli. Diskusijā piedalījās Kristiāna Līdaka, Valmieras koprades darbnīcas DARE vadītāja, Jānis Ozoliņš, Valmieras “Yamaha” mūzikas skolas vadītājs, Mārcis Bogdanovs, TimeMachine vadītājs un Keitija Litte, radošo industriju studente. Diskusiju vadīja Uģis Melders.

Vienprātīgi diskusijas eksperti un pasākuma apmeklētāji atzina, ka Valmieras novadā un Valmierā ir nepieciešamība attīstīt radošo vidi un piedāvāt cilvēkiem radošo kvartālu, kurā radīt idejas un tās realizēt. Lai to paveiktu, svarīga cieša sadarbība starp Valmieras novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pašvaldību. Tikpat būtiski ir, ka kāda organizācija uzņemas koordinējošo lomu, jo īpaši ņemot vērā jaunā novada plašumu un faktu, ka kopienas veidošanās ir ilgtermiņa process.

“Jau pirms diskusijas, piedaloties DARE ekskursijā un aprunājoties ar klātesošajiem, sapratu, ka Valmieras novadā un Valmierā radošie cilvēki ir ļoti daudz, bet viņi katrs darbojās savā šūniņā. Taču, ja būtu viena liela šūniņa, kurā pulcēt šos prātus, dalīties ar idejām un domām, un beigās palīdzētu viens otram, tas būtu ideāli,”

secina Mārcis Bogdanovs, TimeMachine vadītājs

Valmieras Attīstības aģentūra izveidoja koprades darbnīcu DARE, pateicoties piesaistītajam finansējumam no Eiropas Savienības un pašvaldības un līdz šim DARE ir spējusi piedāvāt bezmaksas telpas un iekārtu izmantošanu dažādu ideju radīšanai, prototipu un produktu veidošanai. Domājot par DARE attīstību, ir uzsākta aktīva darbība pie meikeru kopienas veidošanas, kurā apvienotos Valmieras novada radošie entuziasti, jaunieši, aktīvie iedzīvotāji un uzņēmēji, kopīgu projektu izveidei, pieredzes apmaiņai un jaudīgāku ideju īstenošanai.

“Valmierā svarīgi uzturēt vietu un telpu, kur radošiem cilvēkiem izpausties un satikties. Radošie cilvēki Valmierā un Valmieras novadā ir daudz un katrs no viņiem var iedot otram vērtīgu pieredzi, kā arī kopā radīt vērtīgas idejas un lietas pilsētai un novadam. Šādi pasākumi, kā “DARE ideju tirdziņš”, ir ļoti vērtīgi, lai cilvēkus savestu kopā. DAREs aktivitātes ir viens solis ceļā uz šo sadarbības veicināšanu un resursu apzināšanos. DARĒ cilvēkiem jau šobrīd ir iespēja nākt kopā un pārvarēt izaicinājumus savu ideju īstenošanas ceļā, iegūt ekspertu un citu radošo cilvēku padomus, kā arī vienkārši satikt citus un parunāt, kā klājas. DARE būs priecīga arī turpmāk organizēt līdzīgus pasākumus un domās par to, kā šādu pasākumu veidolu varētu iedzīvināt ikdienā”

stāsta Kristiāna Līdaka, Valmieras koprades darbnīcas DARE vadītāja.

“Radošai kopienai ir būtiski satikšanās pasākumi ar saturu un pieredzi papildinošām aktivitātēm. Viņi novērtētu, ja būtu tikšanās ar viedokļu līderiem, profesionāļiem, personībām un mentoriem, no kā smelties praktisko pieredzi un ar laiku pašiem par tādiem kļūt vienotākas kopienas attīstībai. Meikeri novērtētu, ja būtu vieta, kur veikt jau esošu ideju testēšanu, tādā veidā mācīties no jau esošiem veiksmes stāstiem un pieredzi pielietot savu ideju realizēšanai un jaunu biznesu uzsākšanai,”

atzīst diskusijas vadītājs Uģis Melders.

Atskats uz pasākumu fotogalerijā ŠEIT.

Esam ceļā uz Valmieras radošās kopienas attīstību, bet tikai caur sadarbību mēs to spēsim veikt daudz straujāk, tādēļ Valmieras koprades darbnīca DARE aicina ikvienu pievienoties DARE meikeri grupai, sekot mums Facebook (@DARE.VKD) un Instagram (@dare_valmiera/) kontos, kā arī satikties klātienē DARĒ, vai sazināties: , t.: 27001099.

Aktivitāti līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe UIA03-250) ietvaros. Šī relīze atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs relīzes potenciālajiem izmantošanas veidiem.