Diriģentes Irēna Zelča un Larisa Stivriņa nominētas Kormūzikas balvai

Diriģentes Irēna Zelča un Larisa Stivriņa nominētas Kormūzikas balvai

20.janvārī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē pirmo reizi tiks pasniegta Kormūzikas balva – vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023. gadā. Kategorijā “Gada kora vadītāja” nominēta arī Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra kora “Skan” diriģente Irēna Zelča un Dikļu Kultūras centra sieviešu kora “Lira” diriģente Larisa Stivriņa.

Pirmajai Kormūzikas balvai pieteikti 116 pretendenti deviņās nominācijās – Gada koris, Gada kora vadītājs/-a, Gada kormūzikas koncerts, Balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, Gada jaunrade kormūzikā, Gada kormūzikas ieraksts, Pārsteigums kormūzikā, Gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā.

Pirmās kormūzikas balvas par mūžā ieguldījumu saņēmējs – Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents un Goda virsdiriģents, ilggadējs Liepājas 1. vidusskolas jauktā kora, vīru kora “Nīca”, jaukto koru “Laiks” un “Līva” diriģents, Liepājas pilsētas un novada koru virsdiriģents, Kurzemes dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs, komponists Jēkabs Ozoliņš (1945).

Pretendentus vērtēja īpaši izveidota žūrija piecu nozares profesionāļu sastāvā – diriģenti Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis (žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

Pirmās Kormūzikas balvas pasniegšana notiks 20. janvārī. Kormūzikas balvu ierosina un organizē Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas Diriģentu asociāciju un pateicoties Rīgas valstspilstētas atbalstam. Balva iecerēta kā ikgadējs notikums. Katras nominācijas uzvarētājs saņems tēlnieka Oskara Mikāna bronzā veidoto balvu.

Informācija sagatavota pēc Inta Teterovska, Dziesmu svētku biedrības valdes priekšsēdētāja, sniegtās informācijas