Dienesta viesnīcā Ausekļa ielā gatavojas iemītnieku uzņemšanai

Dienesta viesnīcā Ausekļa ielā gatavojas iemītnieku uzņemšanai

Noslēgusies 2. kārtas pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi dienesta viesnīcā Valmierā, Ausekļa ielā 25B. Īstenotā projekta mērķis ir izglītības iestāžu audzēkņiem Valmierā nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus apstākļus, kā arī ēkā samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldības izdevumu samazināšanos par siltumapgādi.

Iekštelpās pilnībā pabeigti būvdarbi. Pašlaik notiek telpu sakopšana, piegādā un uzstāda mēbeles un pārējo aprīkojumu.

No otrā līdz piektajam stāvam ir izbūvēti 32 četrvietīgie numuriņi un 4 divvietīgie numuriņi ar tualeti, duškabīni un mini virtuvīti ar izlietni, nelielu ledusskapi un plauktiem. Katrā numuriņā būs kopēji skapji virsdrēbēm, kā arī skapji un plaukti individuālai lietošanai, gultas un darba virsma datoram un mācību materiāliem.

Katrā stāvā, no otrā līdz piektajam, ir koplietošanas virtuve ar katram numuriņam paredzētiem slēdzamiem skapīšiem, kā arī elektriskām plīts virsmām un izlietnēm. Virtuves būs aprīkotas ar galdiem, krēsliem, mikroviļņu krāsnīm, tosteriem un elektriskajām tējkannām. Katrā stāvā ir koplietošanas atpūtas telpa, kas būs aprīkota ar dīvāniem un televizoru.

Savukārt pirmajā stāvā izbūvēti 4 divistabu dzīvokļi ar virtuvēm un 4 vienistabas dzīvokļi. Tie paredzēti pedagogiem, sporta treneriem un augstas klases sportistiem. Dzīvokļi būs aprīkoti ar mēbelēm un televizoriem. Visos numuriņos un dzīvokļos ir pieejams interneta pieslēgums.

Lai efektīvi izmantotu projektam piešķirto finansējumu, visas mēbeles ir izgatavotas no bērza saplākšņa, kas nodrošina tām ilgāku kalpošanas periodu.

Pagrabstāvā ir izbūvētas dažādas tehniskās telpas, veļas mazgāšanas un žāvēšanas telpas, kā arī vairākas ar kodatslēgu aprīkotas telpas velosipēdu glabāšanai. Paredzēta arī īpaša telpa BMX velosipēdu remontdarbnīcai.

Pirmajā stāvā ir izbūvētas telpas, kas īpaši pielāgotas profesionālas virtuves ierīkošanai, lai nākotnē dienesta viesnīcā varētu darboties sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums.

Lai sasniegtu projektā izvirzīto mērķi – ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, pārbūves gaitā ir nosiltināts ēkas cokolstāvs un grīdas, sienas un jumta konstrukcijas, pārbūvēta apkures sistēma, uzstādīti energoefektīvi stikla pakešu logi un durvis. Ēka aprīkota ar mehāniskās ventilācijas – rekuperācijas sistēmu un energoefektīvu LED apgaismojumu.

Rūpējoties par dienesta viesnīcas iemītnieku drošību, atbilstoši būvnormatīviem ir uzstādītas metāla evakuācijas kāpnes. Telpas ir aprīkotas ar ārkārtējo situāciju apziņošanas sistēmu. Visā ēkā ir uzstādītas 120 drošības videokameras, tostarp 2. kārtā pārbūvētajā korpusā – 50 videokameras. Piekļuve dienesta viesnīcas telpām tiek nodrošināta, izmantojot elektroniskās kodatslēgas.

Pabeigti ēkas apkārtnes labiekārtošanas darbi. Ēkas aizmugures daļā ir noasfaltēts piebraucamais ceļš un ietvei ir ieklāts bruģis, ēkas priekšējā daļā izbūvēti divi apļveida laukumi un gājēju celiņi, kā arī iesēts zāliens. Laukumos uzstādīti soliņi un atkritumu urnas, kā arī paredzēta vieta vingrošanas aprīkojumam, ko iecerēts uzstādīt ārpus šī projekta ietvariem.

2020. gadā projekta 1. kārtā ekspluatācijā pēc pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas tika nodota Dienesta viesnīcas daļa ar 177 vietām. Pārbūves laikā tika izbūvēts arī abu dienesta viesnīcas ēku savienojums. Noslēdzoties 2. kārtas pārbūves darbiem dienesta viesnīcā kopā būs 307 vietas.

Projekta 2. kārtā energoefektivitātes pasākumus īstenoja SIA “WOLTEC” saskaņā ar Valmieras novada pašvaldību noslēgto līgumu par kopējo summu 3 806 731,14 EUR bez PVN. Būvdarbu būvuzraudzību veica SIA “Būvēlogs projekti”, bet autoruzraudzību – pilnsabiedrības “ARH Studija” biedrs SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”.

Projekts “Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve”, vienošanās Nr. 4.2.2.0/19/I/003. Kopējās projekta izmaksas ir 1 001 278,88 EUR, ERAF finansējums 381 066,00 EUR, valsts budžeta finansējums 155 048,03 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 465 164,85 EUR.

Projekts “Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 759 787,85 EUR, valsts finansējums 1 701 409,02 EUR, bet pašvaldības līdzfinansējumu 793 784,17 EUR.

Nacionālais attīstības plāns 2020 un Eiropas Reģionālās attīstības fonds
Foto: Valmieras novada pašvaldība, aerofoto: Armands Miķelsons