Diasporas jauniešu nometnes dalībnieki iepazīst Valmieru

Nometnes dalībnieki un organizatori kopā ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku

Šonedēļ, no 25. līdz 31. jūlijam, Valmierā notiek jau otrā aktīvās atpūtas nometne “Olimpiskais kvants”, kurā šogad pulcējas Vidzemes un latviešu diasporas jaunieši no septiņām valstīm – Anglijas, Vācijas, Zviedrijas, ASV, Beļģijas, Ukrainas un Īrijas. Nometnes programmā sportošana, aktīvā atpūta un latviešu valodas apguve, arī ieskats sporta nozarē no biznesa puses.

Šodien, 27. jūlijā, jaunieši viesojās Valmieras novada pašvaldībā, kur Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks jauniešiem pastāstīja par pašvaldības darbu, dzīvi Valmierā un Valmieras novadā, jauniešu iespējām mācīties, sportot un aktīvi pavadīt brīvo laiku, par uzņēmumiem, kuru veikums izskan un redzams arī ārpus Latvijas. Jaunieši atzinīgi novērtēja Valmieras pilsētas svētkus un aizvadītajās nometnes dienās iepazīto Valmierā.

Nometnes ietvaros jaunieši Valmieras biznesa inkubatorā veidoja un prezentēja jaunus produktus, iepazīstot jaunā uzņēmēja izaicinājumus. Radītas 10 jaunas biznesa idejas! Valmieras Attīstības aģentūras koprades darbnīcā DARE veidoja individuāla dizaina maisiņus.

Nometni organizē Eiropas Latviešu apvienība ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Nometne tapusi sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, Valmieras novada pašvaldību un Latvijas Olimpisko komiteju.