Desmitais hibrīdautobuss Valmierā sāks kursēt gada izskaņā

2020.gadā tika piedzīvotas nozīmīgas pārmaiņas Valmieras sabiedriskā transporta sistēmā – kopš oktobra deviņi no 12 autobusiem, kas pasažierus pārvadā Valmieras pilsētas maršrutos, ir jauni dīzeļa – elektriskie hibrīdautobusi. 2021.gada izskaņā pasažierus pārvadāt sāks jau desmitais videi draudzīgais hibrīdautobuss.

Lēmums izvēlēties hibrīdautobusus pieņemts, izvērtējot Valmieras pilsētas maršrutu tīklu, reisu garumus, ņemot vērā arī klimatiskos apstākļus, kā arī iespējas nodrošināt nepārtrauktu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas ilgtspēju Valmierā. Jāpiemin, ka Valmieras pilsētas maršrutos autobusi kursē ap 13 stundām diennaktī, tādējādi jau desmitā hibrīdautobusa iegāde būs būtisks ieguldījums vides saglabāšanā.

Gaujas zelta smilšu krāsas autobusiem, uzsākot braukšanu, elektrodzinēja piedziņai tiek izmantota saražotā enerģija, kas savukārt ļauj noteiktu laiku braukt ar izslēgtu dzinēju. Tādējādi tiek taupīta degviela, sasniedzot, kā uzrādīja testa braucieni, pat 30 procentu degvielas ietaupījumu, kā arī samazinās izmešu daudzums. Pašuzlādes dīzeļa – elektriskajiem hibrīdautobusiem nav ierobežots veicamais attālums un nav nepieciešama elektroenerģijas uzlādes infrastruktūra.

Līgumu par autobusa iegādi SIA “VTU Valmiera” parakstījis ar Solaris Bus & Coach. Autobusu iegāde tiek īstenota Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga autobusa iegāde Valmieras pilsētai” (vienošanās 4.5.1.2/20/I/002) ietvaros. Kopējās izmaksas tiek plānotas EUR 346632 apmērā, tajā skaitā Kohēzijas fonda finansējums EUR 294637.20 apmērā. Projekts sākts 2021.gada martā.

Informāciju sagatavoja:

SIA “VTU Valmiera”