Desmitā palīdzības krava Ukrainai

Desmitā palīdzības krava Ukrainai

Pirmdien, 27. martā, uz Ukrainas pilsētu Bobriņecu devās humānās palīdzības krava no Valmieras novada. Šī ir desmitā krava, ko Valmieras novada pašvaldība, iedzīvotāji un uzņēmēji ir sarūpējuši, kopš Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā.

Iespējas nosūtīt kravas uz Ukrainu ir ierobežotas transporta trūkuma un drošības apsvērumu dēļ, tāpēc kara gadadienā, 24. februārī, Valmierā notikušā solidaritātes pasākuma laikā iedzīvotāju saziedotās mantas ilgi gaidīja savu kārtu. Šoreiz uz Ukrainu tika nosūtīta pārtika, apģērbs, rotaļlietas, higiēnas preces, gāzes baloni un citas noderīgas lietas, kā arī iedzīvotāju gatavotās ierakumu sveces.

Lai lietderīgāk izmantotu vietu transportā, palīdzības kravas komplektēšanā spēkus apvienoja divas pašvaldības – Valmieras novads un Madonas novads. Madonieši uz Bobriņecu nosūtīja jaudīgu gāzes apkures katlu.

Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore:

“Ukraiņi ir ļoti pateicīgi par Latvijas iedzīvotāju atbalstu, ko jūs sniedzat mums jau vairāk nekā gadu. Valmieras novads ir viens no līderiem, ko apliecina šī desmitā palīdzības krava. Pirmo reizi humānā palīdzība no Valmieras tiks nosūtīta uz Bobriņecas pilsētu Kirovohradas apgabalā, kas robežojas ar karadarbības skarto Nikolajevas apgabalu. Šajā pilsētā ir apmetušies daudz bēgļu no karadarbības zonas, kuriem ir nepieciešams atbalsts. Daļu ziedotās pārtikas un ierakumu sveces plānots nosūtīt arī karavīriem uz frontes līniju.”

Foto: Valmieras novada pašvaldība un Madonas novada pašvaldība