“DELNA” organizē seminārus kā iesaistīties pašvaldības darbā

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) 29. septembrī 10.00-16.00 aicina ikvienu, kuram interesē, apmeklēt reģionālo darbnīcu Valmierā “Kā iesaistīties un iesaistīt citus pašvaldības dzīvē”. Pasākums ir bezmaksas un notiek viesnīcā “Wolmar” (Tērbatas iela 16A). Aicinātas pilsoniskās sabiedrības organizācijas un aktīvie iedzīvotāji, kā arī pašvaldības darbinieki. Šādi semināri notikuši jau Daugavpilī un Liepājā.  

Pašvaldību veido iedzīvotājs. Ik dienu, braucot ar sabiedrisko transportu, vedot bērnus uz bērnu laukumu, bērnudārzu vai skolu, apmeklējot kultūras pasākumus vai atpūšoties publiskajos parkos, katrs no mums izmanto pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Pašvaldība arī veido vidi, kurā iedzīvotāji strādā, vēršas pēc sociālās palīdzības, nodarbojas ar uzņēmējdarbību un tērē savus finanšu līdzekļus. Tādēļ pašvaldības darbībai ir jāiet roku rokā ar iedzīvotāju interesēm un vajadzībām, iedzīvotājam ir jāsaprot, kā savas vajadzības darīt zināmas, izmantojot jaunajā Pašvaldību likumā minētos līdzdalības rīkus – kolektīvais iesniegums, līdzdalības budžets, iedzīvotāju padomes, publiskā apspriešana vai vienkārši sarakste ar pašvaldību. Kā arī, kuru rīku izmantot, kurā situācijā un kādu atgriezenisko saiti gaidīt no pašvaldības. 
Reģionālās darbnīcas mērķis – veicināt reālu pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju iesaisti pašvaldības darbībā un sniegt ieteikumus pašvaldības darbības uzraudzībā atbilstoši labas pārvaldības un atklātības principiem. 

PROGRAMMA
10:00 | Darbnīcas atklāšana, iepazīstināšana ar programmu un iepazīšanās, Delnas direktore Inese Tauriņa
10:15 | Latvijas jaunākie rādītāji par korupcijas uztveri valstī (Eirobarometr 2023), Delnas interešu aizstāvības un projektu vadītāja Agnija Birule
10:45 | Pilsoniskās sabiedrības līdzdalības veidi – jaunais Pašvaldību likums, Delnas juridiskā konsultante Krista Asmusa
11:15 | Darbs grupās 
12:30 | Kopīgas pusdienas viesnīcas restorānā
14:00 | Pilsoniskās sabiedrības loma demokrātiskā sabiedrībā. Ko spēj pilsoniskā sabiedrība Latvijā – iedvesmas stāsti 
14:45 | Darbs grupās 
15:45 | Darbnīcas noslēgums 

Plašāk par pasākumu un reģistrācijas saite šeit ->.
Ja ir kādi jautājumi, droši jautājiet – rakstiet vai zvaniet (; 28627205).