Debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” trešā diskusija notiks Valmierā

Debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” trešā diskusija notiks Valmierā

Turpinot atzīmēt Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. jubilejas gadu, piektdien, 6. maijā, Valsts prezidents Egils Levits aicinājis jauniešus uz debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” trešo diskusiju Valmierā. Debašu centrā būs jautājums, ko iegūstam un ko zaudējam līdz ar tehnoloģiju sniegtajām iespējām.

Debašu cikla trešā diskusija “Kurš kontrolē dzīvi? Mākslīgais intelekts – privātums – brīvība” notiks Vidzemes Augstskolā. Diskusija plkst. 13.00 būs skatāma tiešraidē portālā LSM.lv, Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv un Valsts prezidenta sociālo tīklu YouTube, Facebook un Twitter kontos. Diskusiju vadīs Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers. Muzikālu priekšnesumu sniegs Arturs Gruzdiņš.

Satversme aizsargā mūsu tiesības arī digitālajā pasaulē. Satversmes 96. pants paredz, ka ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību. Mēs vēlamies drošas tehnoloģijas, kas darbojas cilvēku labā. Mēs vēlamies izmantot to sniegtās iespējas, taču reizē nezaudēt mūsu tiesības uz privāto dzīvi un brīvo gribu arī digitālajā pasaulē. Sociālie tīkli radījuši iespēju globālai, demokrātiskai sarunai. Ik mirkli izmantojam interneta vidi, lai sazinātos, iepirktos, mācītos, atpūstos, strādātu. Un tomēr – kad tehnoloģiju attīstība sekmē cilvēka brīvību un kad iegrožo? Kā realizēt šīs vērtības drošā un godīgā digitālajā telpā?

Ar Valsts prezidentu par šiem un citiem jautājumiem debatēs astoņi jaunieši: Dita Putniņa no Valmieras Valsts ģimnāzijas; Aiva Enija Erneste no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas; Jānis Logins no Cēsu Bērzaines pamatskolas-attīstības centra; Alens Loss-Freimanis no Jūrmalas Majoru vidusskolas; Ralfs Reinis Kvecko no Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas; Lauris Ģirts Lācis no Valmieras Valsts ģimnāzijas; Justīne Aldersone no Valmieras Valsts ģimnāzijas; Oskars Garselis no Valmieras Valsts ģimnāzijas.

Debašu cikls “#Satversmei100: vērtības nākotnei” ir nozīmīgs solis jauniešu līdzdalībai Latvijas nākotnes veidošanā. Tas mudina jauniešus formulēt savas domas, kā arī sarunāties un sadzirdēt citu viedokli par mums katram svarīgiem jautājumiem. Debašu cikls noris visa gada garumā; tas tika atklāts š. g. 15. februārī Rīgas pilī un tiek turpināts reģionos – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē un Sēlijā. Cikla noslēgums plānots 2023. gada februārī Rīgas pilī.

Diskusijas tiek ierakstītas, un to saturs – apkopots, lai veidotu mācību un izziņas materiālu.

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Informāciju sagatavoja Valsts prezidenta kanceleja