Dāvinājums Ukrainas iedzīvotāju aizsardzības stiprināšanai

Uz Černohradu

16. martā no Matīšiem uz Ukrainu devās Burtnieku brīvprātīgo ugunsdzēsēju mašīna, ko savulaik dāvināja draugi no Giterslo apgabala Vācijā. Tagad tā turpinās stiprināt aizsardzību Ukrainas iedzīvotājiem Černohradas pašvaldībā. Kopā ar to Ukrainas iedzīvotājiem Černohradā un Trostjaņecā tiks nogādāti Valmieras novada iedzīvotāju sarūpētie ziedojumi – pirmās nepieciešamības preces. Ukraiņu karotājiem galamērķī tos nogādās Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks Dzintars Robulis un brīvprātīgo palīgu komanda.

Valmieras novada pašvaldības domes sēdē 28. februārī tika atbalstīts priekšlikums dāvināt – ziedot Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam Valmieras novada pašvaldībai piederošo automobili “Mercedes Benz” un nodot to nevalstiskajai organizācijai “Attīstības un stratēģisko pārmaiņu fonds”.

Valmieras novada pašvaldība  jau kopš Krievijas Federācijas bruņoto spēku pilna apjoma iebrukuma Ukrainas teritorijā sākuma, sniedz atbalstu Ukrainas sabiedrībai gan vācot un nosūtot Ukrainas karavīriem ziedojumus, gatavojot ierakumu sveces, iespēju robežās atbalstot ar dažāda veida tehniku un finansiālo palīdzību. Valmierā ir organizēti atbalsta pasākumi, koncerti un akcijas. Valmierā darbojas Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecība Latvijas Republikā.

Šoreiz ziedojums – dāvinājums ir ugunsdzēsēju automašīna, kuru savulaik no sadarbības partneriem Giterslo apgabalā Vācijā kā dāvinājumu saņēma Burtnieku brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Mašīna “Mercedes Benz” ir lietošanas kārtībā un noderēs Černohradas iedzīvotāju aizsardzības stiprināšanai.

Automašīna tika sagatavota tālajam braucienam, veiktas visas pārbaudes un tehniskā skate. 16. martā tā uzsāka tālo ceļu uz Ukrainu. Turpinām atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus līdz uzvarai!