CVK reģistrēta iniciatīva “Saeimas atsaukšanas ierosināšana” parakstu vākšanai

Valmieras novads

2023. gada 9. novembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt partijas LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, “Tautas varas spēks”, “SUVERĒNĀ VARA”, PAMATS-LV, TAUTAS KALPI LATVIJAI, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI, “Stabilitātei!” un Jaunā Saskaņa iniciatīvu Saeimas atsaukšanas ierosināšana. Iniciatīva reģistrēta parakstu vākšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā 2023. gada 9. novembrī, lēmums Nr. 10.

Līdz ar ko vēlētājiem ir iespēja parakstīties par  minēto iniciatīvu 12 mēnešus — no 2023. gada 10. novembra līdz 2024. gada 9. novembrim.

Likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu 22.panta 2.daļa paredz, ka katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas.

Detalizēta informācija par iniciatīvu atrodama https://www.cvk.lv/lv/iniciativu-katalogs/saeimas-atsauksanas-ierosinasana-09112023