CVK reģistrē iniciatīvas grupas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” parakstu vākšanai

CVK

Ceturtdien, 3. augustā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” precizēto Satversmes grozījumu projektu parakstu vākšanai. Satversmes grozījumu projekts paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu tiešās vēlēšanās. Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par Satversmes grozījumu ierosināšanu 12 mēnešus — no 2023. gada 4. augusta līdz 2024. gada 3. augustam.

Pieņemot lēmumu par Satversmes grozījumu projekta reģistrēšanu parakstu vākšanai, CVK locekļi vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā izveidota un reģistrēta politiskā partija vai politisko partiju apvienība, kā arī to, vai precizētais Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīties par CVK reģistrētām iniciatīvām vēlētāji var elektroniski portālā www.latvija.lv vai apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja. Valmieras novada pašvaldības izvirzīto un apmācīto apliecinātāju saraksts ŠEIT.

Parakstīties par iniciatīvām iespējams arī ārvalstīs Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās pie konsulārajām amatpersonām, kuras ir tiesīgas veikt notariālās funkcijas.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību un iesniegto Satversmes grozījumu projektu atrodama www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

Informāciju sagatavoja:

Centrālā vēlēšanu komisija