Četri vebināri par ieteikumiem privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanā

Ekonomikas ministrija, Attīstības finanšu institūcija Altum un Finanšu nozares asociācija šā gada jūnijā privātmāju īpašniekus aicina piedalīties četros vebināros. Tajos nozares eksperti sniegs padomus par energoefektivitātes risinājumu izvēli un būvniecības kvalitātes nodrošināšanu.

Š.g. 3. jūnijā pl.14.00 vebinārā “Privātmāju energoefektivitāte. Ar ko sākt?” informēsim par aktualitātēm ēku energosertifikācijā, pastāstīsim, ar ko atšķiras apmestā un ventilējamā fasāde, un atgādināsim, kā izvēlēties savām vajadzībām atbilstošākos logus.

Pasākumā  piedalīsies Rīgas pilsētas būvvaldes, Latvijas Arhitektu savienības,  Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas un  Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības eksperti.

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā: šeit. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem dienu pirms pasākuma.

Š.g. 7. jūnijā pl.14.00 vebinārā “Privātmāju energoefektivitāte. Būvmateriāli un būvniecība.” informēsim par dažādiem siltumizolācijas veidiem, jumtu un jumta logu montāžu. Eksperti arī pastāstīs, kādas ir biežāk pieļautas kļūdas apmesto un ventilējamo fasāžu montāžā, kā arī sniegs ieteikumus, kā izvēlēties būvkomersantu. Arī privātmāju būvniecības un atjaunošanas procesos ir svarīga darba drošība un tālab vebinārā piedalīsies arī Valsts darba inspekcijas eksperti. Tāpat vebinārā piedalīsies arī Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Latvijas Jumiķu asociācijas un Latvijas Būvnieku asociācijas eksperti.

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā: šeit. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem dienu pirms pasākuma.

Š.g. 10. jūnijā pl.14.00 vebinārā “Privātmāju energoefektivitāte. Siltumapgāde un AER.” eksperti pastāstīs par iespējām apkurei un ventilācijai privātmājā, savukārt AS “Sadales tīkls” informēs par saules paneļu izvēli un to pieslēgšanas procesu. Pasākuma lakā pastāstīsim arī par biežāk izplatītajām kļūdām elektroinstalācijas plānošanā un ekspluatācijā.

Vebinārā piedalīsies eksperti no Rīgas Tehniskās universitātes, Elektrum Energoefektivitātes centra, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā: šeit. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem dienu pirms pasākuma.

Š.g. 17. jūnijā pl.14.00 vebinārā “Privātmāju energoefektivitāte. Rūpes par ēku pēc atjaunošanas.” informēsim par fasādes kopšanu un energoefektīvu ierīču izvēli, kā arī par to, kas nodrošina mums kvalitatīvu dzīves vidi mājoklī. Eksperti atgādinās arī par prasībām reglamentētās sfēras būvmateriāliem un  ugunsdrošību mājoklī.

Vebinārā piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Elektrum Energoefektivitātes centra, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas un Rīgas Stradiņa universitātes eksperti.

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā: šeit. Saite uz pasākumu reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta dienu pirms pasākuma.

Atgādinām, ka š.g. 27. maijā Attīstības finanšu institūcijas Altum uzsāka pieteikumu pieņemšanu privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanas atbalsta programmā. Vairāk informācijas Attīstības finanšu institūcijas Altum mājas lapā.

Pasākumi tiek organizēti informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.

Aktuālajai informācijai par ēku renovāciju un energoefektivitātes jautājumiem aicinām sekot informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” Facebook lapā: www.facebook.com/dzivosiltak.