Červelas skolēni apmeklē Valmieru

Červelas skolēni

22. jūlijā Valmierā uzņēmām 32 skolēnus un 7 skolotājus no Oksfordas Universitātes (University of Oxford) asociētās Červelas skolas (Cherwell School) Lielbritānijā. Jaunieši devās uz Valmieru, lai uzzinātu vairāk par pilsētu un jauniešu iespējām, tajā skaitā izglītību, ārpusstundu aktivitātēm un karjeru pēc absolvēšanas.


Dienas pirmajā pusē Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā direktora vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā) Inese Andersone iepazīstināja ar skolas izglītības piedāvājumu un profesionālās pilnveides kursiem.


Turpinājumā sekoja Valmiermuižas parka apmeklējums, kur jauniešus īpaši interesēja tās senā vēsture. Stāstniece Sendija Rozenšteine jauniešiem atklāja, ka Lielbritānijas karaļa Čārlza III senču saknes arī ierakstītas Valmiermuižas vēsturē. Princis Pēteris Augusts Frīdrihs bija Čārlza III priekštecis, kurš muižu saņēma dāvanā. Pateicoties viņam, 1764. gadā Valmiermuižā aizsākās ziedu laiki, jo prinča medību pilī un briežu dārzā tika uzņemti viesi un dzīve mutuļoja. Pēc ieskata vēsturē, jaunieši devās uz Valmiermuižas zirgu stalli, iepazīstoties ar tā iemītniekiem un iemēģinot jāšanas prasmes. Viesošanās zirgu stallī bija ļoti īpaša un jauniešos raisīja pozitīvas, un siltas emocijas.


Savukārt Jāņa Daliņa stadionā jauniešus sagaidīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš pastāstīja par Valmieru, tās attīstības plāniem, uzņēmējdarbību, kultūras, sporta jomu un atbildēja interesējošiem jautājumiem – kā pilsēta nodrošina ekoloģijas jautājumus, ņemot vērā Valmieras industriālo vidi, kādi ir iedzīvotāju paradumi atkritumu šķirošanā, kā sports mijiedarbojas ar kultūru, kāda ir Valmieras iedzīvotāju dzīves kvalitāte? Īpaša interese bija arī par drošības aspektu un sniegto atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, Krievijas izvērstā kara kontekstā.


Vizītes noslēgumā jauniešus Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā uzņēma direktora vietniece Ilva Lakuča. Jauniešus interesēja izglītības sistēma ģimnāzijā un padziļināto kursu komplekts jeb izvēļu grozi. Ar lielu interesi jaunieši klausījās skolas absolventes pieredzes stāstā un devās ekskursijā pa skolu.


Valmiera bija viens no pieturas punktiem jauniešu pieredzes gūšanas braucienā, kura mērķis ir izzināt Baltijas un Ziemeļvalstu kultūru, kā arī iepazīties ar vietējām kopienām. Pirms Valmieras apmeklējuma jaunieši veica aptuveni 20 km pārgājienu Gaujas Nacionālajā parkā, bet pēcāk viņi devās iepazīt Igauniju, apmeklējot Tallinu un Valmieras novada pašvaldības sadraudzības pilsētu Vīlandi.