Ceļotāju dienā aicina iepazīt Zilākalna industriālo vēsturi

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs sestdien, 21. augustā, ielūdz ceļotājus uz ekskursiju pa Zilākalna ciemu, lai izzinātu šīs vietas bagāto kultūras mantojumu.

Ekskursijas sākums ir Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra telpās jeb ZTornī, kur gids pastāstīs par Zilākalna ciema vēsturi. Tā kā ZTornis ir izbūvēts bijušā ūdenstorņa ēkā, apmeklētājiem būs iespēja uzkāpt arī pašā tornī, kā arī izzināt ūdenstorņa darbības principus. Tālāk ekskursijas maršruts vedīs cauri ciemam uz seno šaursliežu dzelzceļa depo, kur varēs uzzināt par šaursliežu dzelzceļa vēsturi vairāk nekā 100 gadu laikposmā. Pēc tam dalībnieki ar sliežu velosipēdu pa vēsturiskā dzelzceļa sliedēm dosies izbraucienā līdz Zilākalna kūdras purvam. Galapunktā braucējus sagaidīs Oskars Java, kurš Vidzemes Augstskolā pēta purvus un pastāstīs par kūdras purva noslēpumiem.

Ekskursijas ilgums ir aptuveni pusotra stunda, un interesenti var pieteikties uz kādu no piedāvātajiem sākuma laikiem plkst. 12.00, 13.00, 14.00 un 15.00. Dalībai ekskursijās noteikti nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa tālr. 28698121.

Biļetes cena: pieaugušajiem 6 EUR, bērniem 4 EUR.

Ceļotāju diena Zilākalnā ir daļa no Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta rīkotajām ikgadējām Ceļotāju dienām, kurās interesenti kopš pavasara tiek aicināti iepazīt šī reģiona dabas un kultūrvēstures mantojumu.

ZTorņa adrese: Parka iela 2, Zilaiskalns, Zilākalna pagasts, Valmieras novads.