Ceļojošā izstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.” apskatāma Valmierā

Valmierā pie Valmieras Mūzikas skolas skatāma ceļojošā lielformāta fotoizstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.”

Pie Valmieras Mūzikas skolas skatāma biedrības “Building Design and Construction council” (BDCC) organizētā ceļojošā lielformāta fotoizstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.”. Ceļojošās izstādes pieturas vieta nav izvēlēta nejauši – viens no izstādes stendiem ir veltīts Valmieras pils kultūrvides centram, kas nesen ir ieguvis 1.vietu konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2023” nominācijā “Jauna sabiedriska ēka”.

Izstāde Valmierā viesosies līdz maija sākumam. Izstādes “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.” ceļš pie skatītājiem sākās 2023. gada decembrī Āgenskalna tirgus laukumā un turpinās dažādās Latvijas pilsētās visā 2024. gada garumā.

Izstādes organizatore astoņu gadu garumā nemainīgi ir biedrība “Building Design and Construction Council” (BDCC), Gunitas Jansones un  Agritas Lūses vadībā (www.buvniekupadome.lv). Izstādes vienmēr tiek eksponētas publikas pulcēšanās vietās – pilsētvidē, pie satiksmes mezgliem, promenādēs. Cienot būvju īstenotājus, pie objektiem tiek norādīti pasūtītāji, projektētāji, būvnieki, būvuzraugi.

Organizatori atzīmē, ka izstādei ir gan informatīva nozīme, kas varbūt vedina saplānot brīvdienu maršrutus objektu apskatei, gan tā var iedvesmot skaistu un lietderīgu objektu radīšanā pasūtītājus un projektētājus, jo daļa objektu pelnīti godalgoti konkursos – “Latvijas Būvniecības Gada balva” un starptautiskajā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”. Katrā objektā atrodama kāda mūsu laikmeta būvniecības inovācija, kas ar laiku taps par ikdienu.

Foto no izstādes ekspozīcijas un atklāšanas pasākuma: www.buvniekupadome.lv