Čehijas vēstnieces Latvijā vizīte Valmierā un Strenčos

Jana Hinkova

18. aprīlī Valmieras novadā darba vizītē ieradās ārkārtējā un pilnvarotā Čehijas Republikas vēstniece Latvijas Republikā Jana Hinkova (Jana Hynková) un vēstnieces asistente Nadežda Kopoloveca.  Vizītes mērķis bija iepazīties ar Valmieru un Strenčiem, lai turpmāk paplašinātu līdzšinējo sadarbību un veidotu jaunus sadarbības virzienus starp Čehiju un Latviju.

Tikšanās sākās Valmieras novada pašvaldībā, kur vēstniece tika iepazīstināta ar Valmieras novada un Strenču pilsētas prezentāciju. Pēc prezentācijas noskatīšanās, vēstniece atzina, ka Latvijai un Čehijai ir daudz kopīga – mūs vieno sportiskā aizrautība, jo arī Čehijā notiks BMX sacensību 7., 8. etaps, Čehijā, tāpat kā Valmierā, ir senas stikla rūpniecības tradīcijas, mūs vieno arī senatnes aura pilīs un muižās, tāpat arī plostniecības tradīcijas un kopīgais panākums – koku pludinātāju prasmju iekļaušana UNESCO cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Čehijas vēstniece Jana Hinkova atzīst, ka pildot vēstnieces pienākumus Latvijā, šo gadu laikā ir sapratusi, ka Latvija un Čehija ir ļoti tuvas un līdzīgi domājošas valstis, ka mums ir lieliska sadarbība kultūras, ekonomikas un valsts aizsardzības jomās. Šo lielisko sadarbību noteikti ir vērts turpināt arī nākotnē valsts, reģionu un pilsētu līmenī.

21. aprīlī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Čehijas Republikas ārlietu ministru Janu Lipavski (H.E. Mr Jan Lipavský). Abu valstu ministri pārrunās Latvijas un Čehijas divpusējās attiecības, drošības situāciju reģionā, tajā skaitā Krievijas izraisīto karu Ukrainā, Eiropas Savienības paplašināšanos, kā arī cīņu pret dezinformāciju.

Sasveicinoties ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektori Oksanu Kiriļuku, kas strādā Valmieras pilsētas pašvaldībā, vēstniece izteica līdzjūtību karā kritušajiem varoņiem un atbalstu Ukrainas karavīriem, novēlot uzvaru karā.

Čehijas vēstniece iepazinās ar Valmieras muzeja atklāto krājumu “Mājā un sētā”, izsakot apbrīnu par eksponātu kvalitāti un daudzumu, viesojās Valmieras teātra pagaidu mājvietā, topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”.

Strenčos vēstniece apmeklēja brīvdabas estrādi un iepazinās ar Rīgas Tehniskās universitātes studentu komandas “TreeHouse Place” projektu “Lidojošie plosti”. Ar domu paplašināt sadarbību izglītības un veselības aprūpes jomās, vēstniece viesojās Strenču pamatskolā un Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā.

Vizītes noslēgumā Čehijas Republikas vēstniece Jana Hinkova atzina, ka viņu pārsteidza inovatīvā un radošā domāšana Valmieras novadā, viņa novērtēja Valmieras novada attīstību un pateicās par lielisko uzņemšanu.