Camphill nodibinājums Rožkalni lūdz atbalstu Saimes mājas atjaunošanai Rožkalnos

Šī gada sausajā un vējainajā 27. maija dienā Camphill ciemata Rožkalni lubiņu jumtu burtiski minūšu laikā pārņēma uguns – no skursteņa jumtā iepūstas dzirksteles. Uguns izplatījās zibenīgi un pavisam drīz jumts jau dega ar atklātu liesmu. Neviens no Rožkalna ciemata iedzīvotājiem ugunsnelaimē necieta, bet kopumā 13 cilvēki zaudēja visu savu iedzīvi. Bez pajumtes palika 5 jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem jeb cieminieki (tā Rožkalnos mīļi dēvē klientus), līdzstrādnieki un brīvprātīgie, kuri dzīvoja un strādāja Rožkalnos.

Mēs, Camphill ciemats Rožkalni, uz šo gadu atskatāmies ar lielu pateicību un pazemību! Par apdrošināšanas naudu, līdzšinējiem ziedojumiem un pašu spēkiem īsā laika posmā (četros mēnešos) ir uzbūvēta jauna māja, lai rudenī pajumti gūtu 4 cieminieki un viena atbalsta persona; lai tiktu samazināts risks uguns nelaimēm, tikko pabeigta un jau darbojas centralizētā apkures sistēma; nomainīts otras dzīvojamās mājas jumts,  kuru arī skāra uguns; diemžēl viena atbalsta ģimenei bija jādodas prom, jo nevarējām vairāk nodrošināt pajumti, bet mūsu saime papildinājusies ar vairākiem jauniem darbiniekiem.

Galvenā saimes māja nenodega pilnībā, bet tā ir pamatīgi cietusi. Ekspertīzē secināts, ka tās pamati un nesošās konstrukcijas ir stabilas un izmantojamas, tamdēļ esam pieņēmuši lēmumu un izvirzījuši sev lielu mērķi to atjaunot.  Tā ir izšķiroši svarīga, lai darbotos tālāk un attīstītos, atjaunot iepriekšējo platību – lai paplašinātu dzīvojamo platību esošajiem iedzīvotajiem, lai  spētu uzņemtu vairākus jaunus cieminiekus un lai piesaistītu jaunas brīvprātīgās atbalsta personas, lai nodrošinātu vietu jaunām specializētajām darbnīcām.

Līdzcilvēku atbalsts mūs iedrošina un stiprina! Saņemam zvanus un ziņas no cilvēkiem, kas gribētu, lai viņu bērni vai mīļie, kuriem vajadzīgs īpašs atbalsts, nākotnē varētu dzīvotu Rožkalnos. Tas dod spēku, piešķir vērtību mūsu darbam un virza uz priekšu! Mēs esam daļa sabiedrības un daļa Latvijas, kas ikdienā pašaizliedzīgi strādā un pierāda, ka spējam parūpēties par sevi, šo skaisto vietu, vidi mums apkārt, dzīvniekiem, ilgtspējīgu lauksaimniecību un produktiem, ko ražojam.

Camphill nodibinājumu Rožkalni iespējams atbalstīt, zvanot uz ziedojumu tālruni 9 000 65 64 (4,27 eiro/zvans), ziedojumu pārskaitot kontā: Camphill nodibinājums “Rožkalni”, reģ.nr. 40008047404, Luminor banka, konta numurs/IBAN: LV40 RIKO 0002010092555 vai arī ziedot, izmantojot “PayPal” kontu (konta nosaukums: Camphill nodibinajums Rozkalni).

Camphill nodibinājumu Rožkalni ir sabiedriskā labuma statuss un ziedojot var saņemt nodokļu atlaides!

Plašākam ieskatam Rožkalnos un šejieniešu dzīvē ir tapuši video, kas parāda ikdienas dzīvi Rožkalnu ciematā:
Video LV: https://www.youtube.com/watch?v=iO3B2KgJyRo&t=8s
Video Eng: https://www.youtube.com/watch?v=tZu1ZVIwSo0&t=6s
Īss video LV: https://www.youtube.com/watch?v=Lep0J7cUe1k
Garš video ar mūziku: https://www.youtube.com/watch?v=Unp0hdLjvGw

Informācijai:
Rožkalni ir dibināti 1999.gadā, atrodas netālu no Valmieras un joprojām  ir vienīgais sociālterapeitisks iekļaujošs kopienas ciemats Latvijā. Savā pastāvēšanas laikā ir pierādījis sevi kā veiksmīgu un ilgtspējīgu deinstitucionalizācijas piemēru.

Divdesmit četru gadu laikā nodibinājums “Rožkalni” no viensētas saimniecības ir izaudzis par ciematu ar divām dzīvojamām mājām (šobrīd mājas raduši 10 pilngadīgas personas ar intelektuālās attīstības traucējumiem), kultūras centru, divām kūtīm un vairākām darbnīcām. Jaunieši gatavo sieru un sviestu bioloģiski sertificētā piena darbnīcā, papīra darbnīcā nodrošina pasūtījumus patstāvīgajiem klientiem – Valdorfa skolām Latvijā, Igaunijā un Somijā. Atjaunotā klētī ierīkota tējas darbnīca, kur tiek žāvēta, fermentēta, cieminieku patēriņam un dāvanām sagatavota jauniešu pašu vasarā ievāktā tēja. Ciemats ir ieguvis biosaimniecības statusu, apstrādājot laukus tikai ar bioloģiskiem preperātiem un minerāliem, kurus pašu spēkiem sagatavo uz vietas ciematā.

Mazais Latvijas Camphill ciemats ir daļa no plašās pasaules Camphill kustības. Šobrīd gandrīz visos kontinentos kopā var saskaitīt vairāk kā 100 lielākus un mazākus Camphill centrus un 2020. gadā Camphill kustība pasaulē atzīmēja savas pastāvēšanas 80 gadus.

Vairāk par Camphill nodibinājumu Rožkalni var uzzināt tīmekļvietnē http://www.camphillrozkalni.lv/, zvanot uz nr. +371 29108235 vai atbraucot ciemos uz “Rožkalni”, Rencēnu pagasts, Valmieras novads.

Informāciju sagatavoja: Anitra Šatrovska