Būs Rotu mākslas biedrības izstāde “Dienasgrāmata”

No 3.jūlija līdz 1.augustam Valmieras muzeja Izstāžu namā būs skatāma Rotu mākslas biedrības izstāde “Dienasgrāmata”.

Dienasgrāmatu franciski sauc par journal intime, burtiski tulkojot – intīmā avīze. Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Pretēji – rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatā autors var atļauties būt citādāks nekā ikdienā. Caur mākslinieka vizuālo pasaules redzējumu varam ietērpt dienasgrāmatas citā materialitātē. Idejiskā dienasgrāmata ir vairāk nekā tikai teksts. “Mākslinieka radītai rotai piemīt visiem neredzamā/ apzināti slēptā informācija vai enerģija, kas var materializēties dažādi. Katrs autors radošajā procesā nevar izbēgt no tā, ka darbā atspoguļojas viņš pats, viņa personība un pārdzīvojumi,” stāsta rotu māksliniece Zane Vilka.

Izstādē “Dienasgrāmata” rotu mākslinieki piedāvās skatītājam savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.

Projekta dalībnieki: Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Darja Semjonova, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka. Izstādes radošajā komandā piedalās māksliniece Krista Ose un operators Kaspars Braķis.

Rotu mākslas biedrība dibināta 2018.gadā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas, organizētu kopīgas izstādes. Vairāk šeit.

Izstādi organizē Rotu mākslas biedrība un Valmieras muzejs, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:

Ginta Grūbe

Titulbildē: Gints Strēlis, rotu grupa “Augšā- lejā- augšā?“, sudrabs, zelts, pērles, ametists, melnkoks, strausa olas čaumala, 2021, foto: Kaspars Braķis

Galerijā:

  1. Māris Šustiņš, kaklarota “Viss būs labi!“, titāns, sudrabs, citrīns, ametisti, topāzi, turmalīni, dimants, 2021, foto: Kaspars Braķis
  2. Anna Fanigina, gredzenu kolekcija “CARPE DIEM / ķer dienu“, sudrabs, plastikāts, 2021, foto: Kaspars Braķis
  3. Zane Vilka, gredzenu kolekcija “Tuvība“, sudrabs, 24 karātu zelta pārklājums, ametists, mēnessakmens, labradorīts, emalja, 2021, foto: Kaspars Braķis
  4. Maija Vītola-Zitmane, kaklarota “Man pietrūkst tavas rokas pieskāriens” no kolekcijas “Dzīve ir skaista”, ar roku grebts melnkoks un bifeļa rags, sudrabs, melnās pērles, 2021, foto: Kaspars Braķis
  5. Māris Auniņš, aproce un kaklarota, kvarcs, sudrabs, 2021, foto: Kaspars Braķis
  6. Valdis Brože, kaklarota “Meklētāj” un gredzeni “Burbuļkoks” un “Drop ring” no sērijas “Nospiedumi”, kalnu kristāls, oksidēts sudrabs, zelts 24ct, 2021, foto: Kaspars Braķis

Vadoties pēc valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, Valmieras muzeja Izstāžu nama apmeklējums atļauts vienai personai vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošām personām, nodrošinot apmeklētāju vienvirziena plūsmu. Apmeklētājiem un darbiniekiem jāturpina ievērot savstarpēja divu metru distance, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas. Tāpat katram apmeklētājam nodrošināmi 25 kvadrātmetri publiskās telpas.

Valmieras muzeja Izstāžu nama darbalaiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10.00–17.00, svētdienās plkst.10.00–15.00.