Būs “Jāņparka apkaimes stāsti”

29.jūlijā plkst.18.00–20.00 ikviens interesents aicināts uz pikniku “Jāņparka apkaimes stāsti”.

Stāsti un sarunas vieno cilvēkus un stiprina piederības izjūtu.

Sarunu vadīs stāstniece Agita Lapsa, nelielu ieskatu Jāņparka apkaimes pagātnē sniegs vēsturnieks Tālis Pumpuriņš un ar saviem stāstiem dalīsies vietējie iedzīvotāji.

Tiekamies parka centrālajā daļā. Lai šis vasaras vakars mums kļūst par kopīgu atmiņu ceļojumu, būs iespēja dalīties arī ar saviem stāstiem. Pasākumā tiks nodrošinātas sēdvietas, bet līdzi varat ņemt arī savu krēslu vai paklājiņu. Parūpējieties arī par savu grozu ar atspirdzinājumiem.

Iespējams, ģimenes albumā ir saglabājušās fotogrāfijas par Jāņparka apkaimes apbūvi, uzņēmumiem, ainavu, iedzīvotājiem, svētkiem un ikdienu. Iespējams, jums ir stāsts, ar kuru vēlaties dalīties. No 19. līdz 23.jūlijam lūdzam sazināties ar Agitu Lapsu Valmieras bibliotēkā (tālr. nr. 64207226, 26664430 bibliotēkas darba laikā). Arī pasākuma laikā būs iespēja bildes ieskenēt un pievienot bibliotēkas digitālajai kolekcijai vai saglabāt savā privātajā kolekcijā.

Pulcējoties aicinām ievērot personīgo distanci un visas epidemioloģiskās prasības. Lai piedalītos pasākumā, būs jāuzrāda QR kods, kas apliecina Covid -19 izslimošanu, pabeigtu vakcināciju vai Covid-19 negatīvu analīžu rezultātu.

Ieeja bez maksas.

Par Jāņparku
Jāņparka apkaimes kā pilsētas daļas attīstība Valmierā aizsākas reizē ar šaursliežu dzelzceļa līnijas Smiltene–Valmiera–Ainaži būvniecību 20.gs. sākumā. Jaunā transporta mezgla klātbūtne un, iespējams, arī pilsētas publiskā parka izveidošanā tika piesaistīti amatnieki, tirgotāji un lauksaimnieki no apkārtējiem pagastiem. 20.gadu sākumā Valmieras pilsētas pašvaldība uzsāka zemes gabalu iznomāšanu ar izpirkuma tiesībām. Tad arī sāka veidoties pirmā privātā apbūve apkārt parkam un Jāņparka stacijai. 1944.gada ugunsgrēks Valmierā šo apkaimi neskāra, bet aktīva mikrorajona apbūve atkal atsākās 20.gs. 50.gados. Tagad ar Jāņparku pilsētas Dienvidrietumos no Matīšu šosejas līdz Kocēnu kapsētai, no Dzelzīša, Jumaras un Eduarda Lācera līdz Purva, Nauču un Mālu ielām.

Jāņparka apkaimes iedzīvotāji darbojas ar mērķi uzlabot savu apkārtējo vidi, stiprināt un vienot kopienu, veidot ciešas attiecības starp kopienas locekļiem. Aktīva līdzdalība veicina lielāku piederības sajūtu vietējai kopienai, kā arī rada vēlmi padarīt apkārtējo vidi arvien labiekārtotāku, atbilstošāku kopienas vajadzībām. Valmieras bibliotēka, sadarbojoties ar vietējām kopienām, palīdz veicināt iedzīvotāju līdzdalību dažādos procesos, kā arī atgādina par iespēju biedrībām savām vajadzībām izmantot bibliotēkā pieejamos resursus – informāciju, tehnoloģijas, telpas.

Pasākums notiek sadarbībā ar Valmieras bibliotēku Eiropas Kultūras fonda pilotprojektā “Eiropas izaicinājums 2021” (#TheEuropeChallenge): kā dažādas kopienas visā Eiropā veicina publisko telpu veidošanu un rosina demokrātiskas sarunas.