Burtnieku un Rencēnu publiskajos skvēros melnā plūškoka un irbeņu stādījumi

Burtnieku un Rencēnu publiskajos skvēros melnā plūškoka un irbeņu stādījumi

Burtnieku piekraste un Rencēnu brīvdabas estrādes skvērs tagad priecēs vietējos un viesus ar plūškoku šķirņu kolekciju, kas ir piemērota Ziemeļvidzemes apstākļiem. Tie ir pavairoti stādi no Naukšēniem, Pūres, Kalsnavas, kā arī dažas klasiskās Rietumu šķirnes. Dārzkopjiem būs interesanti uzzināt, kā plūškoks iztur mūsu puses aukstās ziemas un kāda ir to ražība. Burtniekos iestādīti arī irbeņu stādi. Stādījumus drīzumā papildinās arī informatīvās plāksnes ar šķirņu nosaukumiem un ogu vērtīgākajām īpašībām.

“Ideja par reto un cilvēka veselībai vērtīgo augļaugu kultūru stādījumu veidošanu pašvaldības publiskajās parku un skvēru platībās, ir virmojusi jau kādu laiku. Tamdēļ šopavasar Rencēnos un Burtniekos ir tapuši šie pirmie stādījumi, lai jau pēc pāris gadiem melnā plūškoka un irbenes ogas varētu pagaršot vietējie iedzīvotāji un viesi un rast ierosmi apstādījumiem savos dārzos un pagalmos,” par iniciatīvu stāsta Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāja Kristīne Auziņa.

Stādījumi nav tikai ainaviski, bet arī praktiski. Ikviens droši varēs ievākt gan ziedus, gan ogas.