“Burtnieks vārās 2022” noslēdzies

Burtnieks vārās

Aizvadītajās brīvdienās Burtnieks vārījās gan tiešā, gan pārnestā nozīmē! Termometri rādīja +30 un vairāk! Jau 5. gadu pēc kārtas pasākums “Burtnieks vārās” apvienoja divas sacīkstes – “Baltijas kauss vindsērfingā 2022” Latvijas posmu un “Burtnieka SUP festivāls 2022”. Šādos, nebūt ne vieglos apstākļos, labākie Baltijas valstu vindsērferi 4 dažādās vējadēļu klasēs (Formula Foil, IQfoil, Techno 293 un Raceboard) bija sapulcējušies, lai noskaidrotu uzvarētājus pirmajā no trim Baltijas kausa posmiem. Svētdien burātājiem pievienojās arī SUP airētāji, kas sacentās gan individuālajā ieskaitē, gan komandu četriniekos ar četrvietīgajiem DRAGOON supiem. Mainīga vēja apstākļos un karstumā, tiesnešiem un arī dalībniekiem negāja viegli. Sestdien vējš atdzīvojās tikai pašā vakarā, un tas ļāva veikt startus trijās no četrām dēļu klasēm. Toties svētdien ar vēju viss bija kārtībā jau no paša rīta. Tas iegriezās no R, ZR, pielika jaudu un ar to bija pietiekami, lai dalībnieki veiktu ieskaitei nepieciešamos braucienus visās dēļu klasēs. Latvijas komanda vindsērfinga sacensībās bija pārstāvēta visplašāk – 64 sportisti. Mūsu komanda nelika vilties – latvieši izcīnīja 11 uzvaras dažādās vecuma un dēļu klasēs, Igaunijai 3 pirmās vietas, Lietuviešiem labākais sasniegums sudrabs un bronza Techno 293 klasē U15 un U17 vecuma grupās. Nākamais “Baltijas kauss vindsērfingā 2022” posms jau 16.un 17. Jūlijā Igaunijā (Piritā).

Vindsērfinga rezulltāti pieejami šeit: https://www.manage2sail.com/…/906687dc-d1bb-44c0-b7d3...

Sup airētāji sacensības sāka, noskaidrojot uzvarētājus 200m sprinta distancē, pēc tām sekoja 3km tehniskā distance un visbeidzot komandu sacensība ar četrvietīgajiem Red Paddle DRAGOON supiem. Vīriešiem kopvērtējumā nepārspēts palika Artis Stieciņš, dāmām visātrākā bija Inga Škutāne un komandām uzvarēja komanda, kurā startēja Pāvels Klementjevs, Mārtiņš Ansons, Inga Škutāne un Rita Spigēna. 

SUP sacensību rezultāti pieejami šeit: https://drive.google.com/file/d/10LS6rpM6fMgx1dzd3w3QgUsswAQ9xpbH/view?usp=sharing

Skatītājiem bija lieliska iespēja vērot sacensības no kuģīša “Made Marija”, kas sestdien kursēja no Burtnieku laivu kanāla, bērniem bija sarūpētas piepūšamās atrakcijas un galda spēles, par ēdināšanu rūpējās Bosa Burgers.

Pasākumu apmeklēja un pateicās visiem dalībniekiem par aktivitāti arī Latvijas Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Sacensību rīkotājs, biedrība “Ezerkrasts AZ”, tās valdes locekļa Arņa Seņkāna personā, vēlās pateikt lielu paldies visiem, kas palīdzēja, atbalstīja un nodrošināja “Burtnieks vārās” norisi!

Foto autors: Jānis Šatrovskis

Sacensības organizēja biedrība “Ezerkrasts AZ” sadarbībā ar Latvijas Vindsērfinga asociāciju, Latvijas Sērfošanas un SUP federāciju, Latvijas Zēģelētāju savienību. Pasākumu finansiāli atbalstīja Valmieras novada pašvaldība.