Burtniekos un Rūjienā veiksmīgi aizvadīti divi projekti “Līdzsvars”

Tikko noslēdzies otrais no diviem projektiem “Līdzsvars”, kas šovasar divu nedēļu garumā neatkarīgi viens no otra notika Burtniekos un Rūjienā un kur abu apkaimju bērni un jaunieši profesionālu pedagogu vadībā apguva dažādas jaunas un interesantas prasmes, kā arī saturīgi un piepildīti pavadīja laiku.

Projektu dalībnieki apguva modernās dejas elementus, iepazinās ar aktiera un horeogrāfa profesijām, apguva aktiermeistarības vingrinājumus, veidoja un mācījās dejas un iestudēja lugas fragmentu pēc Luisa Kerola (Lewis Carroll) darba “Alise brīnumzemē” motīviem.

Svarīgas bija arī diskusijas, rosinot jauniešus padomāt par izglītības nozīmi un plāniem profesijas izvēlē.

Jāpiemin, ka jaunieši apguva un izmēģināja spēkus tādos brīvā laika pavadīšanas veidos kā vindsērfings, SUP airēšana, makšķerēšana, kajakošana, kā arī projekta “Līdzsvars” noslēgumā devās laivu braucienā pa Gauju un Salacu.

“Projekta programma bija ļoti piesātināta, un laiks garlaikoties nebija nemaz. Divas nedēļas pazibēja nemanot. Darbs ar jauniešiem nav viegls un prasa rūpīgu sagatavošanos. Tāpat arī jāatzīmē, ka bez talantīgiem pedagogiem nenovērtējama ir materiāli tehniskā bāze un specifiskā ūdenssporta inventāra pieejamība, ko nodrošināja “Vidzemes laivas” un bez kā nebūtu iespējama tik plaša un interesanta programma. Liels paldies arī Burtnieku un Rūjienas jauniešu centriem par atbalstu un līdzdalību projektu īstenošanā! Tāpat arī jāatzīmē veiksmīga sadarbība ar Burtnieku pagasta kultūras centru, Rūjienas Kultūras namu un Valmieras novada pašvaldību,” stāsta projekta vadītājs Arnis Seņkāns.

Projekta izmaksas pilnībā sedza Eiropas Sociālais fonds, un dalība tajā bija bez maksas. Tas bija būtisks faktors, lai arī bērni no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm varētu piedalīties un apgūt prasmes, kas ikdienā, iespējams, nav tik pieejamas. Ņemot vērā jauniešu atsaucību un aizrautību, ceram, ka nākamgad turpināsim iesākto un tiksimies atkal.

Projektu “Līdzsvars” šovasar priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas novēršanas programmas PuMPuRS ietvaros īstenoja biedrība “Ezerkrasts AZ”, kas jau vairākus gadus nodarbojas ar nometņu organizēšanu un jauniešu neformālās izglītības programmu īstenošanu Burtniekos.

Projekts norisinājās sadarbībā ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD), kas īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

ReTV sižets skatāms šeit.

Atskats uz projekta īstenošanu Burtniekos šeit un šeit. Atskats uz projekta īstenošanu Rūjienā šeit.

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Ezerkrasts AZ” valdes loceklis Arnis Seņkāns