Burtniekos noslēdzies projekts “Līdzsvars”

Burtniekos noslēdzies projekts "Līdzsvars"

Jūlija beigās un augusta sākumā Burtniekos norisinājās projekts “Līdzsvars”, kura ietvaros divdesmit Valmieras novada jaunieši profesionālu pedagogu vadībā apguva jaunas un aizraujošas prasmes, kā arī Burtnieku ezerā izbaudīja dažādas ūdens sporta aktivitātes.

Projekta dalībnieki aizvadīja astoņas kustību, emociju un prieka piepildītas dienas, apgūstot modernās dejas pamatus, veidojot etīdes un pilnveidojot aktiermeistarības prasmes, kā arī projektā iekļautās ūdens un brīvdabas aktivitātes bija lielisks veids kā jaunieši varēja izmēģināt savus spēkus dažādos ūdens sporta veidos un papildināt zināšanas par tūrismu. Pārgājiena laikā tika apgūtas tūrisma un izdzīvošanas iemaņas – mugursomas komplektēšana, apmetnes iekārtošana mežā, ugunskura iekuršana un dzeramā ūdens dezinficēšana vārot. Savukārt Burtnieku ezerā jaunieši makšķerēja, airēja ar kajakiem, burāja ar vējadeļiem, apguva SUP airēšanu un piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs. Tika apmeklēts arī Burtnieku ezera muzejs, kurā varēja uzzināt interesantus faktus par ezeru un apkaimes vēsturi un iepazīt ezerā mītošās zivju sugas.

Lielu azartu un aizrautību izraisīja foto orientēšanās spēle. Jaunieši sadalījās komandās un meklēja objektus Burtnieku ciemata teritorijā – slēpņos paslēptus vārdus, no kuriem bija jāsaliek teikas fragments par Burtnieku ezeru. Neskatoties uz lietainajiem laikapstākļiem, jaunieši uzdevumu veica ar lielu azartu un pozitīvām emocijām!

Vērtīga pieredze tika gūta kustību, aktiermeistarības un deju nodarbībās Valmieras teātra aktiera Arta Jančevska un horeogrāfu Ingas Seņkānes un Lindas Mīļās vadībā. Nodarbību starplaikos un arī nodarbību laikā risinājās interesantas sarunas par aktiera un horeogrāfa profesijām un izglītības nozīmi cilvēka dzīvē. Jaunieši labprāt iesaistījās diskusijā un uzdeva jautājumus. Arī šī pieredze noteikti veidos projekta dalībniekos priekšstatu par mācību nozīmi karjeras un nākotnes profesijas izvēlē.

Projekta “Līdzsvars” noslēgumā dalībnieki devās laivu braucienā pa Salacu. Deja, kustība, ūdens, pašizpausme – šis jauniešiem bijis vērtīgs ieskats dažādos sevis izpaušanas un izteiksmes veidos.

Projekta galvenais mērķis bija palīdzēt jauniešiem atrast līdzsvaru starp paša, ģimenes, sabiedrības un skolas interesēm, iedvesmot būt atvērtiem un atklātiem, mēģinot izprast un pieņemt citādo sevī un apkārtējos. Palīdzēt apzināties un ieraudzīt savas īpašās spējas un talantus. Būt radošiem, elastīgi domājošiem dažādās dzīves situācijās, atrast domubiedrus, mācīties sadarboties un atrast vietu kolektīvā.

Paldies jauniešiem par piedalīšanos, vecākiem par atbalstu, pedagogiem par ieguldīto darbu un izturību, pacietību un izdomu!

Projekta pedagogi: Inga Seņkāne, Linda Mīļā, Artis Jančevskis, Liene Nagle, Emīls Putniņš, Arnis Seņkāns, Laura Čaupale.

Video atskats par projekta norisi pieejams šeit un šeit.

Projektu “Līdzsvars” Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) atklāta projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” programmas PuMPuRS ietvaros sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību īstenoja biedrība “Ezerkrasts AZ”.

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Ezerkrasts AZ” valdes loceklis Arnis Seņkāns

Programma PuMPuRS