Brīvības rogaininga Pašvaldību kausu iegūst Valmieras novads

Valmieras novada komanda (foto: Andris Jermuts)

2022. gada 12. novembrī Mārupes novada Jaunmārupes apkārtnē satikās 184 komandas, tai skaitā 63 komandas no 13 Latvijas pašvaldībām, lai cīnītos par Brīvības rogaininga balvām un Brīvības rogaininga Pašvaldību kausu.

Šis bija jau sestais Brīvības rogainings, un vienlaikus ar Brīvības rogaininga Pašvaldību kausu notika sacensības arī Brīvības rogaininga 6 stundu un 3 stundu distancē ģimeņu komandām, kas bija pēdējās Latvijas reitinga rogaininga sacensības 2022. gadā.

Par Brīvības rogaininga Pašvaldību kausa ieguvi 4 stundu distancē sacentās 138 dalībnieki no 13 Latvijas pašvaldībām – drosmīgākajām, izturīgākākajām un uzņēmīgākajām. Lielākā pārstāvniecība Mārupes novadā bija no Valmieras novada, kuru ļoti veiksmīgi pārstāvēja 33 dalībnieki. Cenu tīreļa purva ezeriņus, Pirmā pasaules kara cīņu vietas, savdabīgo kāpu reljefu, priežu silu un savrupmāju rajonu ainavas kopā ar mājiniekiem, Mārupes novada komandām, iepazina arī pašvaldību komandas no Smiltenes, Ādažu, Jūrmalas, Tukuma, Jelgavas, Saldus, Dienvidkurzemes, Dobeles, Ķekavas un Olaines novadiem un Jelgavas valstspilsētas.

Uzvarētāju medaļas vīriešu konkurencē izcīnīja Smiltenes novada pašvaldība, sieviešu un jauktajās grupās – Mārupes novada pašvaldība, tomēr Pašvaldību kausa pilnai ieskaitei bija nepieciešami četru novada komandu rezultāti, kur attiecīgi labākos rezultātus uzrādīja Valmieras novads. Līdz ar to kļūstot par kopvērtējuma līderiem un iegūstot 2022. gada Brīvības rogaininga Pašvaldību kausu, kuru uzvarētājiem pasniedza Mārupes novada izpilddirektors Kristaps Ločs.

Valmieras novada pašvaldību pārstāvēja:

 • Māris Heinols un Armands Broks;
 • Anete Geduševa-Bērziņa un Sandis Pētersons;
 • Aigars Šuvcāns un Jānis Gailis;
 • Inese Bērziņa un Evija Stračinska;
 • Jānis Dainis un Ēriks Melkurts;
 • Evija Voitkāne un Sintija Stiģe;
 • Andris Robalds un Mārcis Bogdanovs;
 • Inese Kokoreviča un Edgars Kokorevičs;
 • Laura Pētersone un Kaspars Pētersons;
 • Marta Katana, Mārtiņš Ķibers un Krišjānis Ķibers;
 • Vilnis Gailis un Aldis Kanapolis;
 • Anda Grāpēna un Jānis Riža;
 • Juris Lūsītis un Ingus Rektiņš;
 • Jānis Millers un Sandis Āboliņš;
 • Ilze Roķe un Raivo Kužums;
 • Ivars Eglītis un Ģirts Sarma.

Rezultāti un plašāks bilžu atskats publicēti: https://coksilva.lv/